Gaziantep Valiliğinden ‘itikaf yapan gruba müdahale’ açıklaması

Gaziantep Valiliği itikaf yapan bir gruba cami içerisinde yapılan sert müdahalenin ardından bir açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, cami içerisinde biber gazı sıkan memurun açığa alındığı duyuruldu.

Gaziantep Valiliğinden ‘itikaf yapan gruba müdahale’ açıklaması

Gaziantep’te bir camide itikaf yapmak isteyen bir gruba ‘yasak’ olduğu gerekçesiyle polisin müdahale etmesi sonucunda istenemeyen görüntüler oluşmuştu. Polisin sert müdahalesi büyük tepki çekmişti. Konu ile ilgili Gaziantep Valiliği de bir açıklama yaptı. Valilik, cami içerisinde biber gazı sıkan memurun açığa alındığı duyurdu.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İHLALİ CEZASI KESİLDİ

Camide toplanan grubun  “Alparslan Kuytul Gönüllüleri” olarak adlandıran kişiler olduğu belirtilen açıklamada,  “2 Mayıs 2021 günü yatsı namazına müteakip 21.30 sularında üç tane camide 76 şahıs Ramazan ayı süresince itikafta bulunmak üzere toplanmış ve cami imamlarının tüm uyarılarına rağmen ısrarla camiyi terk etmeyeceklerini beyan etmişlerdir. Bunun üzerine Cami görevlileri tarafından emniyet güçlerinden yardım istenmiştir. Bu şahısların camiden çıkmama konusunda direnmeleri, devlete karşı sivil itaatsizlik başlattıklarını söyleyerek  devlete, diyanete ve benzeri kurumlara ağıza alınmayacak galiz küfürler etmeleri neticesinde, şahıslar kademeli güç kullanmak suretiyle gözaltına alınmış, olaya karışarak polise mukavemet gösteren kişiler hakkında tehdit, hakaret, sokağa çıkma yasağı ihlali ve sosyal mesafe kuralına riayet etmemekten adli ve idari işlem başlatılmıştır.” denildi.

“AYAKKABIYLA GİRİLMEDİ”

Cami içerisinde biber gazlı müdahalenin kabul edildiği açıklamada, “Olay ile ilgili bir emniyet personelinin biber gazı ile müdahalede bulunduğu tespit edilmiştir. Cami içerisine emniyet personeli tarafından postal ile girildiği iddiaları gerçeği yansıtmamakta olup, müdahale cami girişinde yapılmıştır. Pandemi öncesinde bahse konu üç cami, itikafa izin verilen camiler arasında iken hiç kimse tarafından itikafa girme talebinde bulunulmamıştır. Bu camilerin fiziki imkanları göz önünde bulundurulduğunda 30 kişinin aynı anda itikafa girmesi pandemi şartları açısından da uygun değildir. Caminin içerisine emniyet mensupları asla ayakkabı ile girmemişlerdir. Zor kullanma şartları oluşmasına rağmen bir emniyet mensubunun cami içerisinde biber gazı kullanması herkes gibi bizleri de üzmüş olup, ilgili personel açığa alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

CAMİİ'DE YAPILAN MÜDAHALE KARŞIN ANTALYA'DA SES ÇIKARILMADI

Haftalık vaka tablosunda çok yüksek riskli iller arasında yer alan Antalya'da pandemi kuralları hiçe sayıldı. Manavgat ilçesindeki bir otelde düzenlenen eğlence, kural tanımazlığın belgesi olarak kayıtlara geçti. Pandemi döneminin olmazsa olmazı sosyal mesafe ve maske kuralının hiçe sayıldığı eğlencede otel müşterisi oldukları öğrenilen yüzlerce kişi, müzik eşliğinde eğlenip o anları cep telefonları ile görüntüledi.

Antalyada hınca hınç korona partisi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahim Çağan
Abdurrahim Çağan - 1 yıl Önce

Bize acımayanları bize musallat etme YaRabbi

Şahin karaca
Şahin karaca - 1 yıl Önce

Düzene alkış tutmayanlar hemen pravakatör fitneci terörist oluyor.bunlara denilenin ve yapılanın belki 10 misli 90 lı yıllarda aczmendilere yapıldı.

SIRADAKİ HABER