Hakan Fidan, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili ilk kez konuştu

Hakan Fidan: "Arada sızmalar oluyor ama takip edip, önlem alıyoruz. Tamamen ne zaman biter, söylemek zor ancak zaten sonuca ulaşıldı" sözlerini söylediı.

Hakan Fidan, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili ilk kez konuştu

Beştepe'deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kabul törenine katılan Habertürk yazarı Negahan Alçı, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın açıklamalarına bugünkü yazısında yer verdi.

Nagehan Alçı, Hakan Fidan'ın Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili "Arada sızmalar oluyor ama takip edip, önlem alıyoruz. Tamamen ne zaman biter, söylemek zor ancak zaten sonuca ulaşıldı" sözlerini söylediğini köşesine taşıdı.

"TAKİP EDİP ÖNLEM ALIYORUZ"

29 Ekim cumhurbaşkanlığı resepsiyonundan notlar aktaran Nagehan Alçı, Barış Pınarı Harekatı hakkında soru sorduğu Hakan Fidan'ın cevabını paylaştı:

"Ekim resepsiyonunda çok sayıda insan ile konuştum ama önce baş başa ve sakince sohbet etme imkanı bulduğum MİT Başkanı Hakan Fidan'dan bahsetmek isterim. Sayın Fidan'a operasyonun tamamen bitmesi ile ilgili bir tarih verip veremeyeceğini sorduğumda 'Zaten hedeflenen bölgeyi temizledik. Arada sızmalar oluyor ama takip edip, önlem alıyoruz. Tamamen ne zaman biter, söylemek zor ancak zaten sonuca ulaşıldı' yanıtını aldım.

Hakan Fidan bu operasyonun başarısının en kilit isimlerinden biri. MİT'in titiz çalışması, öncesinde bölgenin bütün detayları ile fotoğrafını çıkarması, YPG'li teröristlerin koordinatlarını tespit edebilmesi sayesinde çok kısa bir sürede Türkiye istediğini aldı."

HAKAN FİDAN VE HULUSİ AKAR HAREKAT MERKEZİNE GİTMİŞTİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde TSK komuta kademesi ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile sabahın ilk ışıklarına kadar yaptıkları toplantıda Barış Pınarı Harekatı´nda gelinen son durumu ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirip anlık bilgiler kapsamında talimatlar vermişti.

Kaynak: Haber7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER