İçişleri Bakanı Soylu: Koronavirüs tedbirlerine yüzde yüz uyan tek yer camiler oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de koronavirüs tedbirlerine yüzde yüz riayet edilen yerin sadece camiler olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu: Koronavirüs tedbirlerine yüzde yüz uyan tek yer camiler oldu

Giresun’da meydana gelen sel felaketinin ardından başlatılan çalışmaları yerinde takip eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk televizyonuna gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına da değinen Bakan Soylu, yaz aylarının girmesiyle birlikte koronavirüse karşı alınan tedbirler noktasında bir rehavet oluştuğunu belirterek kurallara yüzde yüz oranında uyulan yerin sadece camiler olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu şunları kaydetti:

"Türkiye'de bu işe yüzde yüz uyan tek yer var o da camiler. Kimse kusura bakmasın. Namaza gidiyoruz; cenaze namazları olsun, vakit namazları olsun herkes mesafesini koruyor. Demek ki bu yapılabiliyor. Böyle bir ayet yok, şu kadar mesafe açacaksınız diye, böyle bir hadis yok, böyle bir dini emir de yok ama tedbir var. Eğer tedbir varsa bu tedbir sağlanabilir. Oradaki tedbiri her yerde yapabilme kabiliyetine sahip olmalıyız. Ben tedbire asılmalıyız diyorum. Maalesef yazın rehaveti, bu işin maliyetini yükseltir."

Kaynak: Diyanet Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER