İki bakandan yoğun bakımdaki patlamaya ilişkin flaş açıklama

Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül patlamanın meydana geldiği hastanenin olduğu bölgede açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 9 vatandaşın hayatını kaybettiği patlamanın, oksijen vermek için kullanılan tüplerden çıktığını söyledi. Adalet Bakanı Gül ise, her türlü ihmalin araştırıldığını, 2 savcı ile soruşturmanın enine, boyuna yürütüldüğünü söyledi.

İki bakandan yoğun bakımdaki patlamaya ilişkin flaş açıklama

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep'te bir özel hastanede meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İlk sözü Bakan Koca aldı. Koca, hastaların son durumunu ve yangının çıkış nedenini açıkladı. Bakan Gül ise, soruşturma ile ilgili detayları paylaştı.

"YANGIN OKSİJEN VERMEK İÇİN KULLANDIĞIMIZ TÜPLERDEN ÇIKTI"

Bakan Koca'nın açıklamaları şöyle:

Olayla ilgili hem Başsavcılık hem biz Bakanlık olarak anında müfettiş görevlendirmesi yaptık.

Müdahale etmeye çalışan 16 personelin de yangından etkilendiğini gördük. Bununla ilgili 7 personelin yoğun bakımda yakın takibi yapılmakta.

Herhangi bir sorun ve aksaklık, kusur tespit edildiğinde, yapılması gereken her neyse yapılma noktasında kararlı olacağımızdan vatandaşlarımız emin olsun.

Yangın oksijen vermek için kullandığımız cihazdan çıktı. 20 yataklı yoğun bakımın yatan hasta sayısı 19 kişiydi. 7 vatandaşımız olay anında, 1 vatandaşımız transfer sırasında, 1 hastamız ise nakil yapılan hastanede 4.5 saat sonra hayatını kaybetti. 19 takipli hastadan 9 vatandaşımızı kaybettik.

"İKİ SAVCIMIZ SORUŞTURMA YÜRÜTÜYOR"

Bakan Koca'nın ardından değerlendirmelerde bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise şu ifadeleri kullandı:

Gaziantep'in milletimizin başı sağ olsun. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'mız soruşturmayı hemen başlattı. Ciddi bir şekilde görevlendirilen iki savcımız soruşturma yapıyor. Süreç hızlı ve rutin bir şekilde yerine getirilmektedir. Bu süreç ile ilgili ihmal varsa titiz bir şekilde araştırılacaktır. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Hayatını kaybedenlere başsağlığı, yakınlarına sabırlar diliyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER