İlham Aliyev, Selçuk Bayraktar'a madalya taktı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Karabağ zaferinde başrol oyanayan SİHA'ların mimarı Selçuk Bayraktar'ı onurlandırdı.

İlham Aliyev, Selçuk Bayraktar'a madalya taktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere, yerli ve milli imkanlarla üretilip geliştirilen SİHA'lar, Karabağ'da Azerbaycan'a zafer getirdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de bugün, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ile birlikte ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün'ü makamında ağırladı.

SİHA'ların mimarı Selçuk Bayraktar, burada İlham Aliyev tarafından ödüllendirildi.

MADALYA TAKILDI...

Aliyev, Karabağ zaferindeki katkılarından dolayı Selçuk Bayraktar'a, madalya taktı.

AZERBAYCAN'DA ÇOK SEVİLİYOR

Azerbaycan, havadaki hakimiyetinin sayesinde kısa sürede Ermenistan karşısında zafere ulaşmıştı; bu zafere katkısı nedeniyle de Selçuk Bayraktar Azerbaycan halkının sevgisini kazandı.

"BÜYÜK ŞEREF VE ONUR DUYDUK"

Selçuk Bayraktar da ziyarete ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabı üzerinden yayınlayıp "Büyük şeref ve onur duyduk." ifadelerini kullandı.

Azerbaycan ve Türkiye'nin ortak geleceği için çalışmaya devam edeceklerini belirten Bayraktar, paylaşımında şu açıklamayı yaptı;

"Babam Özdemir Bayraktar ve ağabeyim Haluk Bayraktar ile birlikte Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından Karabağ Nişanı'na layık görülmekten dolayı büyük şeref ve onur duyduk.

Tek Millet İki Devlet'in ortak geleceği için çalışmaya devam edeceğiz."

SAVUNMA BAKANIYLA DA GÖRÜŞTÜ

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov da temaslarda bulunmak için Bakü'ye gelen Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ile görüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER