İmamın eşinin çarşafla derse girmesi hakkında soruşturma açıldı

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, Antalya'nın Finike ilçesinde dört köy okulunda imamın ve çarşaflı eşinin derslere girmesine ilişkin soruşturma açtı.

İmamın eşinin çarşafla derse girmesi hakkında soruşturma açıldı

Antalya'nın Finike ilçesinde dört köy okulunda imamın ve çarşafinin derslere "ücretli öğretmen" olarak girdiği fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konuya ilişkin soruşturma açtı.

DHA'nın haberine göre, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, olaya ilişkin soruşturma açarken, bu kapsamda da bir müfettiş görevlendirildi.

Antalya Finike 'de Arifköyü, Yeşilköy, Gökbük ve Yazır mahallelerine her atanan öğretmen şartları beğenmeyip istifa edince ; ilçe milli eğitim ilâhiyat fakültesi mezunu formasyon eğitimi de almış köyün imamının eşine görev veriyor.
Derslere çarşaflı girdiği için islam düşmanı sol basının günlerdir hedefe koyması ile meb soruşturma başlatmış.

Mini Etekle , Tayt ile Derse Girilince Sorun Olmuyorsa , Çarşafta Asla Sorun olmamalı Milli Eğitim islam Düşmanı Medya'nın yönlendirmesine itibar etmemeli..

NE OLMUŞTU?

Finike’de 4 köy okulunun ikisinde köy imamı ikisinde ise eşleri ders vermeye başlamıştı.

Köy okullarından birinde eğitim veren imamın eşinin derslere çarşafla ve yüzü tamamen kapalı şekilde girdiği ortaya çıkmıştı.

Konuya ilişkin Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden şu bilgiler verilmişti: “İlçe milli eğitim müdürümüzün iyi niyetli kullandığı bir tasarruf var. Branş öğretmenleri, derse girecek öğretmenler de görevlendirildi bu mahallelerde. Öğretmenler gittiler bir iki gün çalıştalar. Daha sonra gidemeyiz uzak dediler ve görevden ayrıldılar. Görevlendirilen imam eşi ilahiyat fakültesi mezunu. Formasyon aldığında atanacak bir kişi. Özellikle imam eşi görevlendirilmiş diye bir şey yok. Bir ya da iki kişi görevlendirildiği halde istifa etti. Kimse bulunamayınca imamın eşi ilahiyat mezunu, üniversite mezunu denilerek görevlendirildi.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selahaddin
Selahaddin - 7 ay Önce

Köpekler köpekliğinden asla vaz geçmez.

Mesut eke
Mesut eke - 7 ay Önce

Kadının kıyafeti Çarşaftır...

Selahaddin
Selahaddin - 7 ay Önce

Kemalizmin ve İngiliz’in son zülümleri.
Yaşasın şeriat-ı garra.

Btl
Btl - 7 ay Önce

O okullar maalesef kapatıldı.Din düşmanı gruhun sesi daha cok cıktı. Mesele ne formasyon nede çocukların eğitimi onlar icin.mesele çarşaf. Öğretmenin nasil ders verdiğini bilip bilmeden sallıyorlar gazetelerde sosyal medyada .28 şubat bitti mi bitmedi...

Btl
Btl - 7 ay Önce

.

Hakan
Hakan - 7 ay Önce

İmamın eşi yerine atanamayan hala bekleyen binlerce genç öğretmenden biri gönderilse daha mı iyi olur acaba?

Dilek
Dilek - 6 ay Önce

Haklılar bacak açana bakabiliyorlar e insan bakamadıgı içini göremediği niye istesin ki. O açık gİrebiliyorsa istediği şeklinde ona kimse demiyor kızım bu ne bu nasıl kıyafet demiyor soruşturma baslatilmiyorsa ÇARŞAFLI BACIMIZADA KİMSE KARIŞMASIN.....!!!!!

SIRADAKİ HABER