İran'da koronavirüs kaynaklı ilk üst düzey ölüm gerçekleşti

İran'da koronavirüs kaynaklı ilk üst düzey ölüm gerçekleşti

İran'da koronavirüs kaynaklı ilk üst düzey ölüm gerçekleşti

Koronavirüsün etkili olduğu İran'da hastalık nedeniyle üst düzey ilk ölüm gerçekleşti. İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney'e yakınlığıyla bilinen Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi 72 yaşındaki Muhammed Mirmuhammedi hayatını kaybetti.

Çin'den sonra dünyada koronavirüsün etkili olduğu ülkelerden olan İran'da koronavirüs nedeniyle ölümler devam ediyor.

KORONAVİRÜS KAYNAKLI İLK ÜST DÜZEY ÖLÜM

İran resmi haber ajansı IRNA'ya göre, Tahran'daki Mesih Danişveri Hastanesinde koronavirüs nedeniyle tedavi gören Mirmuhammedi, hayatını kaybetti. Mirmuhammedi, 6 ve 7'nci dönemde Kum milletvekilliği yapmış, 2018'de Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi üyeliğine atanmıştı. Mirmuhammed İran Dini Lideri Hamaney'e yakınlığıyla da biliniyor.

DÜN 11 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, dün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 11 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve 385 yeni vaka tespit edildiğini açıklamıştı. Cihanpur, son belirlemelere göre, ülkede Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısının 54'e, vaka sayısının ise 978'e yükseldiğini belirtmişti.

NE OLMUŞTU?

İran'da koronavirüse yakalananlar arasında İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur'un da olduğu 5 milletvekili, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, Sağlık Bakan Yardımcısı İreç Herirçi ve Kum Tıp Üniversitesi Rektörü Muhammed Rıza Kadir de yer alıyor. İran'ın önde gelen din adamlarından ve eski Vatikan Büyükelçisi Hüccetülislam Hadi Hüsrevşahi de virüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

haberler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER