İRAN TÜRKİYE'YE DİPLOMATİK NOTA VERDİ

İran , Ankara'dan izahat bekliyoruz ifadelerini kullandı

İRAN  TÜRKİYE'YE DİPLOMATİK NOTA VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Azerbaycanda okuduğu şiir nedeniyle İran Büyük Elçimizi Dışişleri Bakanlığına çağırarak TÜRKİYE'ye diplomatik NOTA verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da Ermenistan’a karşı kazandığı zaferin kutlandığı geçit töreninde önemli bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aras türkülerini daha yoğun söyleyecek. Karabağ’ın en güzel nefesi daha da güçlenecek ve güçlenecek diyerek aras aras türküsünün sözlerini okudu

“Aras'ı ayırdılar
Kum ile doldurdular;
Ben senden ayrılmazdım
Zor ile ayırdılar,
Ay Lâçin, can Lâçin,
Men sene kurban Lâçin”

Sözlerine devam eden Erdoğan, 'Güzelliğine kurban olduğumuz Laçın artık özgürdür. Laçın gibi, Şuşa gibi Fuzuli, Cebrail, Zengilan Kubatlı, Ağdam ve Kelbecer de artık özgürdür. Bugün büyük mücahid Ahmet Cevat Bey'in ruhunun şâd olduğu gündür. Bugün Nuri Paşa'nın Kafkas İslam Ordusunun yiğit neferlerinin ruhunun şâd olduğu gündür. Bugün Azerbaycan şehitlerinin serdarı Mübariz İbrahimov'un ruhunun şâd olduğu gündür.' diye konuştu.

Bu konuşmalardan hemen sonra gerçekleşen olay ise İran'ın Cumhurbaşkanı Erdoğanın bu şiiri okumasıyla İran toprak bütünlüğünü tehdit ettiğini savunarak ANKARA'ya diplomatik NOTA verdi..

 

 Her fırsat'da TÜRKİYE'nin bütünlüğünü tehdit eden PKK destekçisi iran ise bu tavrı ile güney azerbaycan da hakımı yedirmem mi demek istiyor ?

AMAÇ NE ?( ŞİİR = ARASI AYIRDILAR ( Azerbaycanı ikiye ayıran kuzey ve güney diye bölen aras çayı ) )

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
kahya
kahya - 4 ay Önce

gavura zındıga kafire vuruyorsun ses İRANDAN çıkıyor..Ya ÖMER YA ÖMER R.A sen vaktinde tüm bu ateşperesleri yok edeydinde bu alçaklar 1400 senedir alemi islamin başına musallat olmuş müsibetir urdur.

SIRADAKİ HABER