“İslam düşmanlarına karşı gerekli refleks gösterilmeli”

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, “İslam düşmanları her fırsatta bizim değerlerimizi ve inançlarımızı değersizleştirme konusunda karalama kampanyalarına giriyorlar. Milletimizin de bu anlamda uyanık olması lazım. Birlik içerisinde bunlara gerekli refleksleri vermeleri gerekir.” dedi.

“İslam düşmanlarına karşı gerekli refleks gösterilmeli”

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, yabancı ve yerli İslam düşmanlarının yaptıklarının planlı ve sistemli bir İslam düşmanlığı olduğuna vurgu yaparak Müslümanları bir olmaya çağırdı.

Başta Avrupa’da ve dünyanın birçok yerinde Müslümanlara ve İslam'a olan düşmanlığın her geçen gün virüs gibi artmasına tepki gösteren Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, İslam'ın güçlenmesinden rahatsız olan İslam düşmanlarının İslam'a düşmanlıkla bunun önüne geçemeyeceğini dile getirdi.

İslam düşmanlığının kabul edilmez olduğunu ifade eden Yıldız, dünyada artan İslam düşmanlığına karşı tüm Müslümanları birlik olmaya çağırdı.

“Milletimizin de İslam düşmanlarına karşı uyanık olması lazım”

Her zaman hak batıl mücadelesinin devam ettiğini aktaran Yıldız, “Hakkın taraftarları da aynı şekilde kendi inandıkları değerler uğruna mücadelelerini veriyor, batıl tarafı da kendileri çapında veriyor. Tabi burada değerlerimize alenen saldırılması, Hazreti Âdem ve Hazreti Havva ile ilgili kabul etmediğimiz sözlerini ifade etmesi de aynen bu mücadelenin devamıdır. Dolayısıyla bu mücadelenin devamında olan birtakım insanların isimlerinin Ahmet-Mehmet ve Ayşe-Fatma olması bunları yapmayacağı anlamına gelmez. İsimleri bizden olabilir ama ruh dünyaları, düşünceleri, zihinsel yapıları ve inançları gibi bu anlamdaki şeyleri bizden olmayan dışa dönük değerlerdir. Bunlar her buldukları fırsatta bizim değerlerimizi ve inançlarımızı değersizleştirme konusunda karalama kampanyalarına giriyorlar. İftiralarda bulunuyorlar. Milletimizin de bu anlamda uyanık olması lazım. Birlik beraberlik içerisinde olarak bunlara gerekli refleksleri vermeleri gerekir diye düşünüyorum.” dedi.

“Türkiye’deki İslam düşmanlarının tasmasını tutanlar Avrupa’da”

Türkiye’deki İslam düşmanlarının ipinin Avrupa’daki İslam düşmanlarının elinde olduğuna dikkat çeken Yıldız, “Avrupa’daki İslam düşmanlığı yani islamafobi olarak adlandırılan aynen bunların sahipleri. Bizim de şikâyet ettiğimiz bu konuları oluşturan insanların ipini tutan insanlar asıl orada. Bunların tasmasını tutanlar orada. Onun için oradaki sahipleri de oradaki Müslümanları bu şartlar içerisinde islamafobi olarak sıkıştırmaya çalışıyor. Onların dini hak ve özgürlükleri bu anlamda elinden alınarak onları tehlikeli ve terörist göstererek Efendimizi de (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) o şekilde göstererek bombayla silahla tasvir ederek insanların gözünden düşürmeye çalışıyorlar. Bir de Avrupa’daki sebeplerden bir tanesi de şudur: Avrupa da akın akın İslam’a koşuş var. İslam’a yürüyüş var. Bunu gören Avrupa’daki birtakım insanlar bunun önünü kesmek için de yapmış oldukları iftiralardır, çamurlardır ama güneş balçıkla sıvanmaz. Hak geç de olsa tecelli eder. Bunlar da gerçektir. Dolayısıyla bunlar tutmayacaktır inşallah.” ifadelerine yer verdi.

Baran Dergisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER