İstanbul'dan son dakika haberi... Tarihi cami yandı! Vaniköy Camiinde büyük yangın

İstanbul'dan gelen son dakika görüntüleri görenleri şoke etti. Tarihi Vaniköy Camii'nden gelen yangın görüntüleri ve yükselen alevler çevre halkında paniğe neden oldu. Edinilen son dakika bilgisine göre Çengelköy'deki tarihi Vaniköy Camii'nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Son dakika yangına denizden ve karadan müdahale ediliyor. Camiide ahşap yapılanma nedeniyle yangının hızla büyüdüğü belirtildi. Valilikten konuyla ilgili açıklama geldi.

İstanbul'dan son dakika haberi... Tarihi cami yandı! Vaniköy Camiinde büyük yangın

İstanbul Çengelköy'den gelen son dakika bilgisine göre tarihi Vaniköy Camii'nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Can kaybı ya da yaralının olmadığı yangında bölgeye yakın meskenler bulunuyor. Camii ise neredeyse kullanılamaz hale geldi.

İŞTE İLK BİLGİLER

İstanbul'dan gelen son dakika haberi ve görüntüleri görenleri şoke etti. Tarihi Vaniköy Camii'nden gelen yangın görüntüleri ve yükselen alevler çevre halkında paniğe neden oldu. Edinilen son dakika bilgisine göre Çengelköy'deki tarihi Vaniköy Camii'nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına denizden ve karadan müdahale ediliyor. Camiide ahşap yapılanma nedeniyle yangının hızla büyüdüğü belirtildi.

AHŞAP YAPISI NEDENİYEL ALEVLER HIZLA YÜSKELDİ

Vaniköy Camii'nin yanmasının ve alevlerin hızla yükselmesinin nedeni olarak ahşap yapısı ve içerideki ahşap döşemeler gösterilirken ekiplerin çalışmalarına devam ettiği aktarıldı.

VANİKÖY CAMİ YANDI!

Tarihi Vaniköy Camii'de bugün öğlen saatlerinde yangın meydana geldi. Semt sakinleri itfaiyeye yol vermek için arabalarını çekerken, şaşkınlık içerisinde tarihi Camii'nin yangın söndürme çalışmalarına şahitlik ettiler.

ÇEVREDE KAMUOYUNCA BİLİNEN MESKENLER DE VAR

Işık Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Sıddık Yarman ve tüm Yarman kardeşlerin bir arada bulunduğu 'Yarman Kampüsü' diye anılan aile apartmanının, Suna-İnan Kıraç yalısının da bulunduğu semtte korku dolu anlar yaşanıyor.

VALİLİKTEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: KONTROL ALTINA ALINDI

Konuyla ilgili ilk resmi açıklama İstanbul Valiliği'nden geldi. Valilik, Vaniköy Camisi'nde çıkan yangının ekiplerin karadan ve denizden müdahalesiyle kontrol altına alındığını bildirdi.

Yangının nedenine ilişkin soruşturmanın da başlatıldığı öğrenildi.

VANİKÖY CAMİİ TARİHÇESİ

Üsküdar Kandilli’de Vaniköy Caddesi’nde bulunan Vaniköy Cami, 1670 yılında Vani Mehmet Efendi tarafından inşa edilmiştir. Sultan I. Mahmut zamanında ise camiye hünkar mahfili ilave edilmiştir.

Tek minareli ve tek şerefeli olan bu caminin girişi batıdandır. Dikdörtgen planlı, duvarları kargir, kırma yapılı bir yapıdır.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 23:07
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Murat
Mehmet Murat - 3 hafta Önce

ALLAH beterinden korusun

SIRADAKİ HABER