İzmir'de hortum: 16 yaralı

İzmir'de hortum sebebiyle ağaçların devrildiği, araçların savrulduğu ve evlerin çatılarının uçtuğu görülürken en çok Alaçatı bölgesini etkilediği öğrenildi.

İzmir'de hortum: 16 yaralı

İzmir son haftalarda art arda yaşanan doğal felaketlerle mücadele ediyor.

Geçtiğimiz hafta 2 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi ve bir süredir devam eden deprem fırtınası ile sallanan İzmir, bu gece de şiddetli yağışla birlikte hortum felaketi ile karşı karşıya kaldı.

TEKNELER ALABORA OLDU

Şiddetli yağış ve hortumun etkisiyle kıyıdaki tekneler ve iki lüks yat alabora olurken, elektrik direkleri ağaçlar devrildi. Hortumun şiddetiyle çok sayıda araç ters döndü. Ev ve iş yerleri büyük hasar gördü. Savaş alanını andıran ilçede, ilk belirlemelere göre 5 kişinin yaralandığı bildirildi.

Öte yandan, Güzelbahçe, Narlıdere, Balçova başta olmak üzere İzmir'in bazı ilçelerinde ceviz büyüklüğünde dolu yağışı meydana geldi. Araçlara zarar veren dolu yağışı, yolları beyaza bürüdü. Sağanak yağış bölge genelinde devam ediyor.

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı durumla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Çataklı yaptığı açıklamada, ''Alaçatı’da hortum ve aşırı rüzgardan 9’u bir inşaat alanındaki işçi barakalarının üzerine vinç devrilmesi sonucu yaralananlar olmak toplam 16 yaralı Hastaneye intikal etmiştir.''AFAD ve ilgili kurumlar çalışmalarını sürdürüyor'' dedi.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, yaptığı açıklamada, Alaçatı Port bölgesinde akşam saatlerinde oluşan hortumun karada ve denizde hasara yol açtığını söyledi.

Hortum nedeniyle inşaat şantiyesinde bir vincin devrildiği ve 10'dan fazla kişinin yaralandığı bilgisini veren Oran, 3 teknenin de battığını ifade etti.

Karada ağır hasarın oluştuğunu belirten Oran, "Aralarında 200-250 hayvanın bulunduğu bir büyük damın da yer aldığı damlar da zarar gördü." dedi.

CAN KAYBI OLMADI

Ekrem Oran, hortum nedeniyle şu an için bir can kaybı olmadığını, belediye ekiplerinin sahadaki kurtarma, yardım ve hasar tespit çalışmaları yaptığını aktardı.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER