Kasa kasa infiale soruşturma!Bakan Muş'tan açıklama

Bazı sosyal medya hesaplarında, bir kişinin yüklü miktarda sebzeyi kasalardan çöp kamyonuna döktüğü görüntüler infiale neden oldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekiplerince, görüntülerin paylaşılması üzerine çalışma başlatıldı. Şüpheliler gözaltına alınırken, Ticaret Bakanı Mehmet Muş da konuya ilişkin açıklama yaptı

Kasa kasa infiale soruşturma!Bakan Muş'tan açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekiplerince, bazı sosyal medya hesaplarında, bir kişinin yüklü miktarda sebzeyi kasalardan çöp kamyonuna döktüğü görüntülerin paylaşılması üzerine çalışma başlatıldı.

Polis ekipleri tarafından yapılan incelemede, bahse konu olayın geçen günlerde Ataşehir ilçesinde hal olarak faaliyet yürüten bir işyerinde meydana geldiği, sebzeleri çöp arabasına döken kişinin iş yeri çalışanı yabancı uyruklu K.J. olduğu tespit edilmiş, iş yerinde yapılan kontrolde, sigortasız olarak çalıştırıldığı tespit edilen K.J. ve iş yeri sahibi F.K. isimli kişiler gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerin sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

BAKAN MUŞ: İVEDİLİKLE SONUÇLANDIRILACAK

Ticaret Bakanı Mehmet Muş da konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, görüntülerin bakanlıkça ihbar kabul edilerek inceleme başlatılması yönünde ilgili il müdürlüğüne derhal talimat verildiğini, eylemi yapan firmanın tespit edildiğini ve hakkında idari süreç başlatıldığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2021, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER