Kastamonu'da sel felaketi: Can kaybı altıya yükseldi

Kastamonu'daki sel felaketinde can kaybı artıyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yaşanan sel nedeniyle Kastamonu’da altı vatandaşın hayatını kaybettiği, Bartın’da ise kaybolan bir kişiyi arama çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Kastamonu'da sel felaketi: Can kaybı altıya yükseldi

Batı Karadeniz'de şiddetli yağış sele neden oldu. Kastamonu'daki sel felaketinde can kaybı altıya çıktı. Bartın'da ise 1 kişinin kayıp olduğu açıklandı.

Batı Karadeniz'de şiddetli yağışlar Bartın, Sinop ve Kastamonu'da sel ve heyelanlara neden oldu.

Title

KASTAMONU'DA 6 CAN KAYBI VAR BARTIN'DA 1 KİŞİ KAYIP

AFET ve Acil Durum Başkanlığı'ndan (AFAD), Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta kuvvetli sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketiyle ilgili yapılan açıklamada, "Sel nedeniyle Kastamonu'da 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bartın'da kaybolan 1 kişiyi arama çalışmaları devam etmektedir."

Title

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN UYARI

Bölgede rekor yağış miktarları kaydedildi. Yıllık yağış miktarının üçte birinin sadece bir günde düştüğü belirtiliyor.

İçişleri Bakanlığı vatandaşları güvenli bölgelerden ayrılmamalı konusunda uyardı. Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "Kastamonu, Bartın, Sinop Valilikleri ile yapılan değerlendirmeler neticesinde, bölgede etkili olan sağanak yağışların devam etmesi ve buna bağlı olarak taşkın ve heyelan riski nedeniyle vatandaşlarımızın bulundukları güvenli bölgeleri terketmemeleri ve sel bölgelerindeki yolları kullanmamaları önem arz etmektedir" denildi.

yenişafak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER