Kılıçdaroğlu’nun son günlerdeki sert üslubunun sebebi belli oldu! İnanamayacaksınız

Son günlerde grup toplantılarında yaptığı sert konuşmalarla gündeme gelen CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sert üslubunun taktiksel olduğu ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun son günlerdeki sert üslubunun sebebi belli oldu! İnanamayacaksınız

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir süredir tonu her defasında daha da sertleşen konuşmalarıyla gündemde. Özellikle TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmalarda başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve çalışma arkadaşlarına hakaret etmekten çekinmeyen Kılıçdaroğlu, öğretmenler başta olmak üzere birçok meslek grubuna da AK Parti’ye oy verdikleri için hakaret etmişti. Son grup konuşmasında ise Valilere militan sözleriyle gündeme gelen Kılıçdaroğlu’nun bu sert üslubunun taktiksel olduğu ortaya çıktı. 

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, TBMM’de CHP kulislerinde yaptığı görüşmelere dayanarak “Gerilim kime yarıyor?” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Sarıkaya, CHP’lilerden elde ettiği “sert üslubun Kılıçdaroğlu’na puan kazandırdığını ve bu yüzden her geçen gün daha sert bir üslup takındığını, bilgisini okuyucularıyla paylaştı. Sarıkaya, CHP kulislerinden elde ettiği bilgiye dayanarak, Kılıçdaroğlu’nun daha da sertleşeceğini de yine okuyucularına aktardı. 

Yazının ilgili bölümü şöyle;  

“Şunu baştan belirteyim ki CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu denli kızgın halini kürsüde ender gördüm…
Sanırım bir önceki Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesi sonrasındaydı…
Dünkü ise öfkesinin zirvesiydi…
CHP yöneticileri ile kulis sohbetimden anladım ki Kılıçdaroğlu bu sert üslubu devam ettirmekte kararlı.
Yapılan araştırmalar ve Kılıçdaroğlu’nun TBMM tatili sırasında bölgelerde görevlendirdiği milletvekillerinden gelen bilgiler, kamuoyunda bu üslubun tuttuğunu raporlamış.”

haber7

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER