MEB'den onaylı "Çarşaflı Öğretmen"

MEB, derslere köy imamı ve eşinin girmesine ilişkin “Kanuna göre yapılmıştır” dedi. Bakanlık, imamın eşinin derslere çarşafla girmesine yönelik ise “Herhangi bir şikâyet intikal etmemiştir” ifadesini kullandı.

MEB'den onaylı "Çarşaflı Öğretmen"

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, Antalya Finike’de yüz yüze eğitimin başlamasının ardından dört köy okulunun ikisinde köy imamlarının diğer ikisinde ise eşlerinin ders vermesi ile ilgili MEB'den bir yanıt geldi.

Sol medyada büyük rahatsızlık yaratan konu, TBMM gündemine de taşındı. CHP Milletvekili Cavit Arı, “İmamın eşi ilahiyat mezunu, üniversite mezunu olduğu için görevlendirdi’ denilerek bilgilendirme yapılması asla kabul edilemez” diyerek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuya açıklık getirmesini istedi. Arı, Bakan Selçuk’a, “Bu görevlendirme yasal olarak mümkün müdür? İmam eşinin derslere yüzünü tamamen kapatacak şekilde çarşafla girmesine neden olan Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ilgililer hakkında açılmış bir soruşturma var mıdır?” sorularını yöneltti.

ŞİKÂYET ULAŞMADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise “Soru önergesinde yer alan hususlarla ilgili Bakanlığa herhangi bir şikayetin intikal etmediğini” söyledi. Ziya Selçuk, yaşananların incelenmesi için Maarif Müfettişi görevlendirildiğini belirterek, geçici görevlendirmelerin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 89’uncu maddesine göre yapıldığını ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Feyzullah Parlak
Feyzullah Parlak - 13 ay Önce

Milli eğitim bakanımız, MGK da mazlumların hamisi zalimlerin hasmı hadim'ül müslimin Receb Tayyib Erdoğan gibi masaya yumruğunu vurmalı eğitim sistemini Osmanlı eğitim sistemiyle günümüz teknolojisiyle birleştirip medrese ve külliye eğitim sistemine dönülmeli

Abdullah
Abdullah - 13 ay Önce

Her bir carsafli nene hatun lar olarak hürriyetin asaletin işaretidir

SIRADAKİ HABER