Melek İpek'in küçük kızı: Yaşasın babam artık gelmeyecek

Antalya'da 12 yıllık eşini kendisini dövüp, işkence yaptığı gerekçesiyle öldüren Melek İpek'in avukatı, çocuklarla görüşmesini anlattı.

Melek İpek'in küçük kızı: Yaşasın babam artık gelmeyecek

Antalya'da yaşayan 31 yaşındaki Melek İpek ve 36 yaşındaki Ramazan İpek arasında 3 gün önce evde tartışma çıktı.

Ramazan İpek, 2 çocuğunun annesi eşi Melek İpek'in ellerini kelepçeleyip sabaha kadar dövüp, işkence yaptı.

AV TÜFEĞİYLE ÖLDÜRDÜ

Melek İpek, şiddet gördüğü gecenin sabahında servis şoförü Ramazan İpek'i işten döndüğü sırada av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

Jandarmaya teslim olan Melek İpek tutuklanırken, çiftin çocukları 9 yaşındaki C. ve 7 yaşındaki İ. annenin yakınlarına teslim edildi.

Melek İpek'in avukatlığını üstlenen Ahmet Onaran, en son onunla dün akşam saatlerinde cezaevinde görüştüğünü söyledi.

Melek İpek in küçük kızı: Yaşasın babam artık gelmeyecek #1

"DAYAK OLMADIĞI İÇİN MUTLU OLDUĞUNU GÖRDÜM"

İpek'e durumunu sorduğunda "Burada en azından dayak yok. İyiyim." cevabı aldığını belirten Avukat Onaran, “Dayak olmadığı için mutlu olduğunu gördüm. Çocuklarını özlediğini söyledi. Kızlarının kendisi olmadan uyuyamayacağını söyledi. Duygu yüklüydü. Olan bitenleri koğuşundaki televizyondan takip ettiğini söyledi." dedi.

"BABAMIN ELİ AĞIRDI"

Çocuklarla da pedagog eşliğinde görüştüğünü belirten avukat Ahmet Onaran, “Çocuklar da şiddete uğramış. Çocuklardan küçük olan 'Babamın eli ağırdı. Bizi de çok döverdi. Geçen hafta da annemin kafasında ütü kırdı' dedi. Çocuklara hediyeler gönderilmişti, onları götürüp teslim ettik." diye konuştu.

Melek İpek in küçük kızı: Yaşasın babam artık gelmeyecek #2

ÇOCUKLAR ANNESİNİN YAKINLARINA TESLİM EDİLDİ

Çocukların ısrarla anneannesi, dayısı ve teyzesinin yanında kalmak istemeleri üzerine Melek İpek'in yakınlarına teslim edildiğini ifade eden Ahmet Onaran, “Melek İpek kronolojik olarak şiddete maruz kalıyor. Çocuklar da maruz kalıyor. Ramazan İpek, Melek İpek'e şiddet uyguladığı zamanlarda karakola gitmesin diye 'Seni öldürür kıyma yapar köpeklere yediririm' diyerek korkutmuş." şeklinde konuştu.

Bu şekilde şiddetin Melek İpek tarafından olağan hale geldiği için artık tepki veremez olduğunu da ifade eden Avukat Onaran, çocuklarla yaptığı görüşmeden çok etkilendiğini söyledi.

"YAŞASIN ARTIK BABAM GELMEYECEK"

Küçük kızın babasının gelmeyeceğine sevindiğini belirten Avukat Onaran, "Yaşasın artık babam gelmeyecek, biz dayak yemeyeceğiz değil mi?' diye söylediğini duydum. Daha birçok şey söyledi ama bunları mahremiyet gerekçesi nedeniyle söyleyemiyorum." dedi.

Melek İpek in küçük kızı: Yaşasın babam artık gelmeyecek #3

AVUKAT ORDUSU HAZIRLANIYOR

Avukat Ahmet Onaran, Melek İpek'in ilk duruşmaya kalmadan tahliye edileceğini düşündüğünü, ancak tahliye edilmese dahi Türkiye'nin değişik noktalarından gelen avukatların savunmak için kendilerine başvurduğunu belirtti.

Kalabalık şekilde Melek İpek'in yanında olacaklarını ve onun haklılığının duyuracaklarını belirten Avukat Onaran, sonucun Melek İpek lehine olacağını düşündüğünü söyledi.

Melek İpek in küçük kızı: Yaşasın babam artık gelmeyecek #4


DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER