Meral Akşener'in Taksim Camii tweeti olay oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Taksim Camii ibadete açıldı. 150 yıllık hasret sona ererken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Haziran 2013'te attığı "Taksim Camii" tweeti yeniden gündem oldu.

Meral Akşener'in Taksim Camii tweeti olay oldu

19 Ocak 1994 yılında henüz İstanbul belediye başkanı seçilmemiş olan Recep Tayyip Erdoğan, seçim kampanyası sırasında gazetecilere Taksim Cami'ni nereye inşa edeceklerini gösterip bilgiler verirken söylediği "İnşallah buranın temelini atmak bize nasıp olur" ifadelerini kullanmıştı.

Bir dönem tartışmalara neden olan Taksim'e cami projesini Erdoğan, hem başbakanlığında hem de cumhurbaşkanlığında gündeme taşıdı.

Temeli 2017 yılında atılan Taksim Camii, bugün ibatede açıldı.

"Mesele ağaç değil sen hala anlamadın mı?" diyenler Taksim Meydanı'nda sözde ağaçların kesileceğini AKM'nin yıkılacağını bahane ederek seçimle gelmiş iktidarı devirmeye kalkıştılar.

Türkiye içinden de siyasiler destek verdi.

Onlardan biri de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'di.

Akşener, Gezi kalkışması sırasında AK Parti iktidarının Taksim'e cami değil AVM yapacağına inandığı bir tweet atmıştı. O tweet 8 yıl sonra ve ne tesadüf ki hemen hemen aynı günlerde bir kez daha gündemde

Akşener o tweetinde, "Mücahitken Taksim'e cami yapmak istemişlerdi,şimdi müteahhit oldular Taksim'e AVM yapacaklar" ifadesini kullanmıştı.

ÖZALAN'DAN HATIRLATMA

Akşener'in o tweetini paylaşan AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, şu ifadeleri kullandı:

"Ayasofya'yı açamaz' demişti, açıldı. 'Taksim'e cami yapamaz' demişti, yapıldı. Bir tane doğru tespiti veya öngörüsü yok. O yüzden lider olamadı, gidip CHP'nin piyonu oldu."

haber7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER