MSB'ye Din Hizmetleri Başkanlığı açıldı

Milli Savunma Bakanlığı teşkilatı içinde Türk Silahlı Kuvvetleri Din Hizmetleri Başkanlığı kuruldu.

MSB'ye Din Hizmetleri Başkanlığı açıldı

Kahraman ordu, dizginini onun elinden kurtarıyor.
TSK bünyesinde Din Hizmetleri Başkanlığı kuruldu.

Konuya ilişkin kanunda

"Milli Savunma Bakanlığı Din Hizmetleri Başkanlığı teşkilatındaki personel Türk ordusunun hiyerarşik yapısı içinde muadili başkanlık, şube müdürlükleri ve birimlerindeki personel gibi rütbeli bir personeldir. Bu personel bünyesinde bulunduğu komutanlık emrinde görev yapar.  Milli Savunma Bakanlığı'ndan din hizmetlerine ilişkin emir, tebliğ ve uygulamaları komutanlık ile koordine eder. Komutanlıklara dini müşavirlik yapar ve din hizmetlerinin yürütülmesinden sorumlu personeldir." ifadelerine yer verildi

Bediüzzaman Hazretleri ne demişti?

Bir rivayette "İslâm Deccalı Horasan taraflarından zuhur edecek" denilmiş. 

 لَا يَعْلَمُ الْغَيْبَ اِلَّا  اللّٰهُ 

Bunun bir tevili şudur ki: Şarkın en cesur ve kuvvetli ve kesretli kavmi ve İslâmiyet'in en kahraman ordusu olan Türk milleti, o rivayet zamanında Horasan taraflarında bulunup daha Anadolu'yu vatan yapmadığından, o zamandaki meskenini zikretmekle Süfyanî Deccal onların içinde zuhur edeceğine işaret eder.  

   Garibdir hem çok garibdir: Yediyüz sene müddetinde İslâmiyet'in ve Kur'an'ın elinde şeref-şiar, bârika-âsâ bir elmas kılınç olan Türk milletini ve Türkçülüğü, muvakkaten İslâmiyet'in bir kısım şeairine karşı istimal etmeğe çalışır. Fakat muvaffak olmaz, geri çekilir. "Kahraman ordu, dizginini onun elinden kurtarıyor" diye rivayetlerden anlaşılıyor. 


(Şualar 596.sh - Risale-i Nur)

Kaynak: Hür Avaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Bu demek oluyor ki din ile devlet işleri geri birleşiyor, inkılap devrimleri bir bir diriliyor

SIRADAKİ HABER