O parti Ayasofya’da ‘Atatürk için mevlid’ başvurusunda bulundu

İyice kontrolden çıkan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, ‘Atatürk’ üzerinden provokatif hareketlerde bulunuyor. Gündemde kalabilmek için her türlü oyunu sahnelemeye çalışan Baş, İstanbul Valiliği’ne ‘Atatürk için mevlid’ başvurusunda bulundu.

O parti Ayasofya’da ‘Atatürk için mevlid’ başvurusunda bulundu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, 10 Kasım’da Ayasofya Camisi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün için 'mevlid' okutmak istediklerini, bunun için İstanbul Valiliği'ne başvurduklarını söyledi.

Sosyal medyadan duyurdu

"Umarım izin verirler" diyen Baş, paylaşımında "Bugün İstanbul Valiliği’ne 10 Kasım’da Ayasofya Camii’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhuna mevlidi şerif okutmak için başvurumuzu yaptık" dedi.

AYASOFYA NE ZAMAN MÜZE OLDU?

1923'te cumhuriyetin ilanından sonra cami olarak kullanılmaya devam etse de, Ayasofya 1931'de kapatıldı. Ayasofya, Mustafa Kemal Atatürk'ün emri ve Bakanlar Kurulu kararı ile 1935 yılında müzeye dönüştürülmüştür. Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün verdiği izin sonrası başlayan çalışmalar 15 yıl sürdü ve 1947'de tamamlandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dürdane
Dürdane - 1 yıl Önce

Vay anasını arkadaş

SIRADAKİ HABER