ÖSO Fırat'ın doğusu için hazır

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında TSK'nın yanında yer alan ÖSO, muhtemel operasyon için eğitimlerini tamamladı.

ÖSO Fırat'ın doğusu için hazır

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) kararlı adımlarıyla, yurt içinde ve yurt dışında iyice köşeye sıkışan terör örgütlerine operasyon yapmaya devam ediliyor.

ÖSO'nun da Türkiye'nin YPG'ye karşı harekete geçmesine yönelik muhtemel operasyon için yeni operasyona hazırlıkları bitti.

Terör örgütü DEAŞ'a karşı 2015'te kurulan Hamza Tümeni, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'nda ÖSO çatısı altında Türk Silahlı Kuvvetlerine destek vermişti.
Hamza Tümeni, Arap, Türkmen ve Kürt 6 bin 500 kişiden oluşuyor.

2 BİN ÖSO MENSUBU TATBİKATTA

Hamza Tümeni ile Süleyman Şah gruplarından, terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Afrin ilçesindeki askeri eğitimleri kapsamında yapılan tatbikata 2 bin ÖSO mensubu katıldı.

Hamza Tümeni Komutanı Seyf Ebu Bekir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tamamlanan askeri eğitimin, terör örgütü YPG/PKK'nın işgali altında tuttuğu Fırat'ın doğusunda yapılacak olası operasyon kapsamında olduğunu söyledi.

TÜM EĞİTİMLER VERİLDİ

Tatbikata katılan ÖSO mensuplarına, terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik olası operasyon kapsamında karşılaşacakları arazi şartlarıyla mücadele etmek için savaş taktikleri öğretildiğini belirten Ebu Bekir, "Makineli silah kullanımı, yakın dövüş ve sokak çatışmaları eğitimi, harita uygulamalı saldırı öncesi hazırlık, sızma girişimi ve el bombası kullanımına yönelik eğitimler verildi. Fırat'ın doğusunu bölücü terör örgütü YPG/PKK'dan temizlemek için eğitimlerimizi tamamladık. Operasyon için hazırız. Orayı da terör örgütü YPG/PKK'dan temizleyerek barış ortamında bir bölge oluşturulacak." dedi. 

AA

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 19:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamse
Hamse - 2 yıl Önce

Bazen büyük yazarların şöyle köşede olduğunu görünce, kimsenin onları umursamamasi acı geliyor bana...
Suya sabuna dokunmadan gerçek anlatılabilir mi?
Kaç maskenin , kaç mecazin, kaç hullenin altında gizleyecez hakikati
Sırf müdahalesiz anlatmak için
Bilmiyorum
Gerçekten bilmiyorum
Ama yazmak gerek bunu anladım bende
Şu gök yüzünde söylenilmemiş tek sözcük kalmamışken
kime ne anlatacaz derken
İmdada yetişti :

"Gereken her şey çoktan söylenmiştir;
Ancak kimse dinlemediğinden tekrar etmek zorundayız."

André Gide
Yani
Yine ve yeniden söyleyecez
Hangi kalbe dokunursak

SIRADAKİ HABER