Perinçek'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ayasofya tehdidi

Ayasofya'nın camiye dönüşmemesi için dünyanın bütün tehditlerini sıraladı...

Perinçek'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ayasofya tehdidi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ayasofya’nın müzeden camiye çevrilmesine karşı çıktı ve tehdit eder gibi konuştu.

Açılması için talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ayasofya komplosu kurulduğunu söyleyen Perinçek, isim isim zikrederek Türkiye'nin bütün coğrafyalarda siyasi ve ekonomik olarak zarar göreceğini iddia etti.

Kadrolu konuşmacı olduğu CNN Türk'ün canlı yayınında konuşan Perinçek'in yargıya yönelik, "Danıştay'ın Türkiye’nin önüne yeni sorunlar çıkaracak bir karar vermeyeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

Perinçek, Ayasofya'nın statüsünün değiştirilmesinin iç cephede de yeni ayrılıklar oluşacağını ileri sürerek, “Hele bu Koronavirüs döneminde iç cepheyi bölmeyelim” dedi.

Perinçek, Ayasofya konusunda din duygularını sömürerek halkı aldatmak isteyenlerin bulunduğunu söyledi ve Ayasofya'ya destek veren bütün siyasi partileri "din sömürüsü yarışına girmekle" suçladı.

Kaynak:Risale haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim abuzer
İbrahim abuzer - 1 yıl Önce

Ya bu Perinçek mıdır nedir dünyadan istihparat verlrken Türkiye'den bihaber ehlikufurle percinlenmis hayinleri önce temizlemek lazimki böyle sivri sivri tehtidler savururken 1 kere hatta birçok kere dusunsun

Feyzullah Parlak
Feyzullah Parlak - 1 yıl Önce

Ayasofya türkiyede bir rumuz dur bir mihenk taşıdır kim kaç derece Müslüman kim kaç derece ecdadını seveni gösterir

Muhammet yalçınöz
Muhammet yalçınöz - 1 yıl Önce

Doğu oerinçek ne zamandan beri camiye gelmiş de şimdi cami meselelerine burun sokuyor
B....k torbası çirkef kafir eşiği
Anırsın bırakın

SIRADAKİ HABER