Sokağa çıkma yasağı saatleri belli oldu - Sokağa çıkma yasağının ilk günü ne zaman?

17 Kasım Salı günü bir araya gelen Kabine toplantısında alınan kararlar toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Açıklanan kararlar kapsamında Hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması da yer aldı.

Sokağa çıkma yasağı saatleri belli oldu - Sokağa çıkma yasağının ilk günü ne zaman?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı hangi saatler arasında uygulanacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bugün bir araya gelen kabinede son dönemde artan vaka sayılarına ilişkin alınacak olan somut tedbirlere ilişikin maddeler görüşüldü. Maddelerin görüşülmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine topalntısının ardından kameralar karşısına geçti ve yeni yasakları tek tek açıkladı. Açıklanan yeni yasaklar arasında hafta sonu sokağa çıkma yasağı da yer alıyor. Peki Hafta sonu sokağa çıkma yasağı hangi saatler arasında uygulanacak?

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ SAATLER ARASINDA 

Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Yasağın duyurulmasının ardından sokağa çıkma yasağının uygulanacağı gün ve saatlerde belli oldu.

YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ 

Bu doğrultuda yapılan yazılı açıklamada Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00­20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır.

Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00 den 22Kasım Pazar günü saat 10:00 a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00 den 23Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıdabelirtildiği şekilde devam edecektir açıklamasında bulunuldu

milliyet

banner12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER