Süresiz Nafakaya Son!

Hazırlıklarında sona gelinen yeni yargı paketindeki önemli başlıklardan biri de nafaka ve çocuk teslimi konusudur. Nafakada üst sınır belirlenmesi, üst sınır belirlenemez is evlilik süresinin esas alınması bekleniyor. Ayrıca çocukların icra yolu ile teslimine son verilmesi de diğer beklenen konular arasında.

Süresiz Nafakaya Son!

Ömür boyu nafaka ödemek zorunda kalan çiftlerden biri bu durumdan oldukça rahatsız. Bu durumda olanların tek ümidi ise yeni yargı paketi. Boşanan çiftlerin merak ve heyecanla beklediği yeni yargı paketi bekeledursun süresiz nafaka mağdurları twitterda #SÜRESİZNAFAKAYASON hashtagı altında toplandı ve mağduriyetlerinin giderilmesi için seslerini duyurmaya çalıştı.

Süresiz Nafaka Mağdurları; ''sessiz sedasız 4 yargı paketini bekliyoruz. Süresiz nafaka kanunu bir an önce süreli olarak 1+3 veya 5 yıl olarak belirlenmeli fon kurarak sosyal devlet gereğinin yapmalı.

İnsanların yaşama ortalaması 70 veya 80 yıl. Peki bu insanların 10 veya 15 yılını boşanma stresi ile geçirmesi şiddeti biteceğine inanıyor musunuz? Bu insanların alın teriyle kazandıkları birikimini yok ettiğinizin farkında mısınız?'' diyorlar.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 07:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER