Trump döneminde olmadı ama Erdoğan, Biden döneminde öldürülebilir."

Trump döneminde olmadı ama Erdoğan, Biden döneminde öldürülebilir."

Yunan Türkolog, Jeopolitik ve Uluslararası İlişkiler profesörü Ordinaryüs Dimitri Kiçikis: 

"Obama döneminde Amerikalılar 2016'da Erdoğan'ı öldürmeyi denediler. 

Erdoğan’ın yerine dişi kurt Meral Akşener getirilecekti. Trump döneminde olmadı ama Erdoğan, Biden döneminde öldürülebilir." 

Ordinaryüs Dimitri Kiçikis'in daha önce de kullandığı skandal sözler:

 ABD'nin bir diğer alternatifi Fetullah Gülen'di. Ama o artık işe yaramaz tamamen bitti. Yani sonuçta hem Fetullah hem Akşener başarısız oldu ve şu an yönetime kimin geçeceğini kimse tahmin edemiyor.  Bu büyük bir ikilem gordion düğümünü kesmek için Büyük İskender'e ihtiyacımız var.

YUNANLI TÜRKOLOG DİMİTRİ KİÇİKİS KİMDİR?

Ordinaryüs Profesör Dimitri Kiçikis 2 Haziran 1935'te Atina'da doğdu. Yunan asıllı bir Türkolog olup Jeopolitika ve Uluslararası İlişkiler sahalarında dersler vermekte ve çalışmalar yapmaktadır.

Dimitri Kiçikis bir Türkolog olup 1970'ten beri Kanada'daki Ottawa Üniversitesi'nde Jeopolitik ve Uluslararası İlişkiler sahalarında dersler vermekte ve araştırmalar yapmaktadır. Profesör Kiçikis aynı zamanda Royal Society of Canada'nın da bir akademisyenidir.

Doktora ünvanını 1963'te Paris, Sorbonne'dan almıştır. Balkanlarda çok iyi bilinen, entelektüel ve soylu bir aileye mensuptur. Ailesinin şöhreti 19. yüzyıla kadar uzanır. Babası Nikos Kiçikis (Νίκος Κιτσίκης, 1887-1978) Atina Politeknik Üniversitesi'nde rektörlük yapmıştır.

Baba Kiçikis Yunanistan’in en iyi tanınmış inşaat mühendisi olup, Yunan Parlamentosunda senatörlük ve milletvekilliği yapmıştır. Büyükbabası Dimitri Kiçikis (1850-1898) Nafplion’da (Mora Yenişehri) başsavcılık görevinde bulunmuş, 1865’te Midilli Adası ’ndan Atina’ya gelerek buraya yerleşmiştir.

Atina’da, bir başka milletvekili olan Dimitri Haçopulos’un (Δημήτρης Χατσόπουλος) kız kardeşi Kassandra ile evlenerek hayatının kalan kısmını Atina'da geçirmiştir.

Dimitri Kiçikis soy itibarıyla tam bir Yunandır fakat ilerleyen yıllarda kendisini dünya insanlığını kucaklayan tam bir hümanist olarak görmekteyiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER