Validen korkutan uyarı: Kentte vaka sayısı artıyor

Vali Aydın Baruş, kentte koronavirüs tedbirlerine uyulmaması nedeniyle vaka sayısının arttığını söyledi.

Validen korkutan uyarı: Kentte vaka sayısı artıyor

Malatya Valisi Aydın Baruş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, vatandaşları, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara uymaya davet etti.

Baruş, paylaşımında "Kurallara uyulmaması nedeniyle, son günlerde ilimizdeki Kovid-19 vaka sayısı artmaya başladı. Lütfen kurallara riayet edelim. Maskeni tak, sosyal mesafeye dikkat et." ifadelerini kullandı.

Kritik toplantı sonrası Malatya’da iki mahalle koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı

Malatya Valiliği, Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı başkanlığında toplanan Yazıhan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca bağlanan kararlar neticesinde kentin Yazıhan ilçesinde iki mahallenin koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındığını açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Yazıhan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun, Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı başkanlığında toplanarak bazı konuları karara bağladığı belirtildi.

Sürür ve Kömüşhan mahallelerinde Kovid-19 testi pozitif birer vaka tespit edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

14 günlük karantina bugün öğle vakti başladı

"Kırsal mahallelerimizde geleneksel yapımızın temellerinden olan komşuluk ilişkilerinin aktif olması bu bağlamda fiziksel temasın yoğun olması ile sosyal izolasyonun mümkün olmadığı bir gerçektir. Bundan dolayı Kovid-19 testi pozitif çıkan vatandaşlarımızın çok sayıda kişiyle temas kurduğu değerlendirilmektedir. Salgının yayılımının önüne geçmek, mahalle ve ilçe toplum sağlığını korumak maksadıyla 28 Mayıs 2020 tarihi saat 12.00'den itibaren ilçemiz Sürür Mahallesi'nin acil sağlık ihtiyaçları hariç ikinci bir emre kadar, Kömüşhan Mahallesi'nin ise acil sağlık ihtiyaçları hariç 14 gün karantina altına alınmasına karar verilmiştir."

Mahallelerdeki vatandaşların zaruri ihtiyaçlarının ise Kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla karşılanacağı belirtildi.

Kaynak: Yeni Akit

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER