Yalan bu Kemalist medyanın mayasında var!

soL haber portalının dün iftirasını ve yalan haberini açığa çıkaran Hür Avaz Ekibi, bugün de Kemalist ideolojide yayın yapan sol medyanın geçmişte de yine aynı zihniyette olduğunu gözler önüne serdi.

Yalan bu Kemalist medyanın mayasında var!

Müslim Gündüz Efendi'nin Taliban'ın Kabil'e girmesi hakkındaki yorumlarını Twitter'dan paylaşması üzerine soL medya salyasını akıtmaya başlamış ve yalanlarla dolu bir haber yapmıştı.

Hür Avaz olarak Kemalist ideolojideki sol medyanın geçmişten günümüze yalanlarla dolu günah galerisini araştırdıkve bu zihniyetin yalanı bir gelenek haline getirdiğini gördük.

Aydınlık Gazetesi Madımak Olayları'nda uzaktan yakından alakası olmayan Aczmendiler için 8 Temmuz 1993'te " Aczmendiler Sivas'a gitti" başlıklı haberi manşetten vermiş iftira ve hedef göstermek sureti ile yalan haber yaparak provokasyon peşine düşmüştü.

Haberin diğer muhattabları tarafından Aydınlık Gazetesi'nin iftira haberi çürütülmüş ve 11 Temmuz 1993'te Milli Gazete'de yalanlanmıştı.

İşte sizi o döneme götürerek yalan haber ve iftirayı şiar edinen Kemalist medyanın ipliklerini pazara çıkarmaya devam ediyoruz.

Madımak'ı da Aczmendi (!) yakmış!

11 Temmuz 1993 Pazar tarihli Milli Gazete yayımlanan bir haberde Aydınlık Gazetesi'nin Aczmendiler'i Madımak Olayları'nda dahili varmış gibi göstermesi Kemalist medya unsurlarının yalanı ve iftirayı gelenek haline getirdiğini gözler önüne seriyor.
 

Dönemin Malatya TEK kontrolörü Tahir Kalı, Aydınlık Gazetesi'nin 8 Temmuz 1993 tarihli "Aczmendiler Sivas'a gitti" başlıklı iftira haberini çürüten açıklamalarını Milli Gazete'ye yapmış.

Sivas'ta gerçekleşen Madımak Olayları'nda iki otobüs Aczmendi'nin de olduğunu , otobüsleri de Malatya TEK kontrolörü Tahir Kalı'nın organize ettiğini insanlık ve gazetecilik ahlakından bihaber Aydınlık Gazetesi utanmadan sıkılmadan yazmış.

Sol medya unsurlarının itibar suikasti ve yalan haber politikası anlaşılacağı üzere yeni değil..

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
kahya
kahya - 10 ay Önce

KEMALIST DEMEK: MÜPTEZEL DESPOT,HAIN YALANCI IFTIRACI ALÇAKLIĞIN DIBE VURMUŞ
ŞEREF VE NAMUS HAYSIYETİ OLMAYAN DINSIZ DONSUZ TAHRİPKAR KİŞILERE VERİLEN İSİM DEMEKDIR

SIRADAKİ HABER