Yunanistan Ayasofya için harekete geçti!

Türkiye'nin iç işlerine karışmaya cüret eden küstah Yunanistan, Ayasofya'nın cami olarak tekrar ibadete açılmaması için kırk takla atmaya başladı.

Yunanistan Ayasofya için harekete geçti!

Fransa'nın başkenti Paris'i ziyaret eden ve Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian ile bir araya gelen Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Ayasofya'da Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından hazımsızların başlattığı tartışmalara ilişkin UNESCO Genel Direktörü Audrey Azoulay ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İkilinin, dünya mirası listesinde yer alan ve halen "müze" olan Ayasofya'da Kur'an okunması konusunu ele aldıkları bildirildi.

Azoulay, Dendias ile görüşmezinde UNESCO'nun 'gelişmeleri yakından takip ettiğini' söyledi ve Ayasofya'nın 1985'ten beri Dünya Kültür Mirası Listesi'nde olduğunu hatırlatarak "Ayasofya'nın güncel statüsüyle ilgili herhangi bir değişikliğin önceden kendilerine iletilmesi ve bu konuda bilgilendirilmeleri gerektiğini" savundu.

Kaynak: Yeni Akit

YORUM EKLE
YORUMLAR
güzelhan kebanlı
güzelhan kebanlı - 1 yıl Önce

hele şuna da bak dört asır valilerle yönettiğimiz çömez yunan eyaleti....
tekrar eyalet olmaya aday. Ayasofya camii şeriftir. Gebersenizde ibadete açılacak.
Vakfiyesi mucibince amel olunacak.

İbrahim abuzer
İbrahim abuzer - 1 yıl Önce

Ayasofya camii olarak açılacak bunun başka alternatifi yok Yunan'da kazık girmesini istemiyorsa sussun yoksa biz sustursak sesi taaaaa Amerika'dan İngiltere'den gelir

SIRADAKİ HABER