'Z Kuşağı' Gençlere 'Mal' Diyerek Hakaret Eden Sabah Yazarı Ardıç: 'Megabayt Dağıtarak Oyları Alınabilir'

Sabah yazarı Engin Ardıç "Z kuşağı" hakkında yazdığı yazıda gençlere hakaret etti ve "Megabayt dağıtarak oyları alınabilir" dedi.

'Z Kuşağı' Gençlere 'Mal' Diyerek Hakaret Eden Sabah Yazarı Ardıç: 'Megabayt Dağıtarak Oyları Alınabilir'

Z kuşağı son dönemde gündemde. 2023 seçimlerinde bu kuşaktan milyonlarca gencin oy kullanacak olması nedeniyle siyasi partiler bu kuşağın temsilcilerini anlamaya çalışıyor. Yapılan kamuoyu araştırmalarıyla hayata bakışları, beklentileri, politik duruşları mercek altına alınıyor. 

Z kuşağı son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YKS adayı gençlerle buluştuğu yayına gelen "oy moy yok" tepkileriyle ve yayının YouTube'deki videosuna gelen yüzbinlerce 'dislike' ile gündeme gelmişti.

"Özgürlük değil başıboşluk istiyorlar"

Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, bugünkü köşesinde Z kuşağına ilişkin bir yazı yazdı. Ancak Ardıç yazısında gemçlere aşağılayan ve hakaret eden ifadeler kullandı. Ardınç'ın yazısından ilgili kısım şöyle: 

"CHP yönetimi gene kendini kandırıyor ve her zamanki gibi boş konuşuyor:
Bunlar "adalet isteyen, özgürlük isteyen, dünyayı sorgulayan bir kuşakmış", Kılıçdaroğlu öyle diyor. Bu tanım daha ziyade "FETÖ tutuklularını kurtarmak isteyen" bazı CHP'lilere uydu gibi...

Özgürlük istemiyorlar, başıboşluk istiyorlar. Belirgin bir siyasi görüşleri yok. Çoğu "apolitik"... Gezi olaylarının vandallık ve çapulculuktan ileri gidememesi de bunun göstergesidir. Toplumsal" değil "bireysel" insanlar. Bencillik düzeyinde. Aileleriyle aralarında uçurum var. Çalışmadan, kısa yoldan para kazanmak da en büyük arzuları. İçlerinde "mal ergen" tabir edilenlerin oranı hayli yüksek.

"Küstah, saldırgan ve pervasız"

Z kuşağı dedikleri, "elektronik bağımlısı" bir kuşaktır. Bu bağımlılık "toksikomani" gibidir, sigaradan da uyuşturucudan da daha derindir. (Kaldı ki bu kuşakta uyuşturucu kullanımı daha önce görülmemiş boyutlara ulaşmıştır.) Çoğu cahildir.
Bilgileri bilgisayarda karşılarına çıkan çoğu zırva ve yalan yanlış "site malumatıyla" sınırlıdır.
Özgüvenleri de "tavan" yapmış, küstahlık, saldırganlık, pervasızlık, şımarıklık ve arsızlık boyutlarına ulaşmıştır.

Bilgisayar ve "sosyal medya" da hayatlarının olmazsa olmaz bir parçasıdır tabii... Günde altı saatten fazla geçiriyorlar bilgisayarda.Bunların cep telefonlarını ellerinden alsan, ölürler. Sosyal medyadan kessen intihara kalkışanlar çıkabilir. Bunların oyları nasıl alınır? Bol bol "bedava megabayt" dağıtmak tek çıkar yol gibi!"

YORUM EKLE
YORUMLAR
memmed
memmed - 2 yıl Önce

20 senedir kendi dava adamını yetiştirmeye n bi iktidar

SIRADAKİ HABER