HİCAZ CEPHESİ

    Zaman 1.Dünya Savaşı, yer Hicaz, Medine Şehri Mübarekesindeyiz. Yavuz Sultan Selim Han zamanında buralar Osmanlı'ya bağlanmış. O zamandan bu zamana Osmanlıya bağlı bir eyalet olmuş ve Osmanlı toprağı sayılmış. İslam düşmanı Haçlı güruh bu mübarek mekanları işkal edip İslam’ın kaynağını kurutma çabalarını her hamleye dönüştürdüklerinde karşılarında Osmanlı'yı bulmuşlar ve ağır bir tokat yiyip olduğu yere kıç üstü oturmuşlar.  

    Hey be Osmanlı! İslam’ın kılıcı; İslam’ın nurunun, Rububiyyet-i İlahiyenin evamirinin, Kur’an’nın düsturlarının temerküz ettiği  Kelime-i Tevhid sancağının motiflerini; dostun kalbine, düşmanın kanıyla toprağa nakşetmiştir.Şu yeryüzünde, şu anda ne kadar Müslüman varsa sebebi  esbab dairesinde Osmanlıdır. Ey Osmanlı, Ey ceddim! Senin hakkıyla taşıdığın bu bayrağın yere düşmedi. Senin İslama hizmetkarlık şahsının damarlarında akan o asil kan Risale-i Nur talebelerinin damarlarında dolaşıyor. Senin o kutsi vazifeni siyah sarığıyla, siyah çarşafıyla deruhte eden bir kahramanlar ordusu var.

    Hicaz Osmanlı'nın imtiyazlı eyaletiydi, ne vergi alınır ne de asker alınırdı. Ve de Hicaz bölgesine hizmet yağdırılırdı. Buralara taarruz edip yıkamayan Haçlı güruhunun patronu İngiliz keferesi başka bir yol aradı ve buldu.Arabistan’a kendi ajanlarını yerleştirdi. Bu ajanlar öyle bir yetiştirilmişler ki; Arapçayı aynı bir Arap gibi, kesinlikle aksan farkı olmadan konuşuyorlar ve ortalama bir medrese mezunu kadar İslami ilimlere haizler. Bu ajanlar Arapların Arap milliyetçiliği damarını işlemişler. Osmanlıya karşı isyanı ve İngiliz yanında yer almayı telkin etmişler. Hicaz Emir’i Şerif Hüseyin’e tüm Arap birliğinin hükümdarı olmayı vaat etmişler. Şerif Hüseyin bu vaade atlamış. Kendisi baş hükümdar, oğulları da her bir Arap ülkesine vali hayaliyle Osmanlıyı satmış ve İngilize kucak açmış. Orada ki Arap kabileleri de kendine çekmiş. Arap nüfusunu bu hayale sürüklemek için malzeme bol: 1)Arap milliyetçiliği 2)Osmanlı Hilafeti bizden aldı, Hilafet tekrar asıl sahibi Araba geçmeli. Bu kutsi emele muvafık olmak için dost İngiliz bize yardım edecek.3) Osmanlı eyaleti olmak yerine kendi bağımsız devletimizi kuralım. Araplar boyunduruk altına giremez.

    Hicaz Cephesi'ne sembol olmuş mücadele Medine müdafaasıdır. Osmanlı komutanlarından Fahrettin Paşa’ya haber gelir: Medine’yi İngiliz işkal edecek. Hemen askerleri toplar ve Medine’ye gider.Medine sokakları bomboştur bir anlam veremez. Bu esnada İngiliz ve Arap kabileleri Medine’nin etrafını sarar. 27 Arap kabilesinden 21’i İngiliz yanındadır. Osmanlı satılmıştır.

    Fahrettin Paşa komutasında ki Osmanlı askerleri şokta; bir Müslüman bir Müslümanla savaşır, mücadele eder fakat  asla İngiliz yanında yer alıp diğer Müslümana saldırmaz.İngilizin Müslümana faydası olmaz. Yüzyıllardır İslam’ın düşmanı Haçlıların bayraktarı İngiliz’dir. Fakat olan olmuş. Yavuz’dan itibaren bu kutsal mekanların hamisi olan; ne vergi ve ne asker alınmayan; üstelik buralara hizmet ve para yağdıran Osmanlı satılmış ve İngilizin yanında yer alınmış.

    Ey Arap, Ey Resullullah’ın ırkı, Ey Müslüman! 1400 yılın bilançosu bir cümledir: İngiliz bir Müslümanın yanında yer alır, diğer Müslümanı ezdirir, sonra döner yanında yer aldığı Müslümanı bitirir.

    Şerif Hüseyin’e Arap Birliğinin hükümdarlığı yerine, İngiliz ona zillet vermiştir. Kıbrıs’ta,Türk hastanesinde pişmanlık gözyaşlarıyla, perişan bir vaziyette vefat etmiştir.

     Medine müdafaasından önce adına Mustafa Kemal denen bir Osmanlı komutanı Şam’a gelmiş. Fahrettin Paşa’ya buraları boşalt Anadolu’ya gel emrini vermiş. Fahrettin Paşa’nın cevabı manidardır: Bu emri reddediyorum. Biz ölmeden İngiliz keferesi bu kutsal mekanlara el süremez. Varsın Araplar bizi satsın, biz onlar için burada değiliz. Resulullah’ın emanetini muhafaza için buradayız. Sen bunları nasıl anlamazdan gelirsin Mustafa Kemal Paşa?


    Fahrettin Paşa komutasındaki Osmanlı ordusu aç,susuz Medine’de 6 ay savaşmışlar. Açlıkktan ölmemek için çekirge yemişler.Fakat sonunda teslim olmak zorunda kalmışlar.

    İngilizler esir Osmanlı askerlerini alıp Mısır’a götürmüşler. Orada ki esir kampına yerleştirmişler. İngilizler askerlerimizin saç ve sakallarını kesmeye başlamışlar. Oradaki bir Yahudi kadın İngilizlere: “Bu çok zaman alır.Bunun yerine, saç ve sakallarına benzin damlatın ve yakın, sonra ortada ki havuza atlayıp söndürsünler.” İngilizlerin aklına yatmış. Aynıyla uygulamışlar. Fakat havuz siyanürlü olduğu için suya atlayanın gözleri kör olmuş.


    Savaş bitip esirlerin serbest bırakılması zamanında İngiliz keferesi çoğu kör olan Osmanlı esirlerinin üstlerini soymuş vücutlarına jiletle yaralar açıp çöle salmışlar. Gözler kör, vücut kanlı; kurt, kuş, çiyan, aslan kan kokusuna gelip orada askerimizin çoğunu telef etmişler.1920 de TBMM vatan sever bazı vekillerin ısrarıyla İngiltere’yi soy kırımla suçlanmış.Fakat kız kardeşiyle karga kovalayanların hikayeleri çok daha önemli olduğu için okul kitaplarımızda bunlar yazmıyor.
       

    EY ARAP MİLLETİ! Bunu nasıl yaptın? Osmanlıyı bırakıp İngilize nasıl güvendiniz? Kerbela’da hak ve hakikatin yanında yer almak yerine bir kısmınız Resulullah’ın evladını sattı, o mübareğin kanını türlü işkencelerle toprağa döktü. Bundan hiç mi pişman olmadınız, hiç mi vicdan yapıp ders çıkarmadınız da bizleri İngiliz keferesi için sattınız. Bu çöllerde telef olan Osmanlı neferleri yarın huzur-u Mahşerde Hz Hüseyin Efendimizle(R.A) aynı safta sizden şikayetçi olduklarında ne diyeceksiniz.


    Fakat bizler size kin besleyip, düşmanlık yapmıyoruz. Aynı tarihi hataları tekrarlamayın, bizler Türk ırkçıları değiliz, bizler Müslümanız, bizler Osmanlıyız.


    ZAMAN
    İttihat zamanı, Halifenin etrafında kenetlenip Haçlı güruhunu bertaraf etme zamanı.


    ZAMAN
    İslam Tarihine sürdüğünüz bu kara lekeleri kısman de olsa silme zamanı.

 

    ZAMAN
    Risale-i Nur’un küffara açtığı cephede İmam Mehdi(A.S) ye tabii olup omuz omuza verme zamanı. Biz sizin yaptıklarınızı unutabiliriz, haydi gelin, durmayın.


    ÇÜNKÜ DAVA BÜYÜK.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail doğan
İsmail doğan - 1 yıl Önce

Satan Şerif ve tayfasıdır. Aralar değildir. Cemal paşa ve tayfasının yaptığı rezillikleri görenin isyan etmemesi psikolojik bir durum hali idi. Arap satmadı. Paşalar sattı.

Mehmed Tarık
Mehmed Tarık - 1 yıl Önce

Bide bize niye bu kadar ingilizlerden nefret ediyorsunuz demiyorlar mı? El cevab ile misal makalemiz..
İngiliz bir Müslümanın yanında yer alır, diğer Müslümanı ezdirir, sonra döner yanında yer aldığı Müslümanı bitirir.