Afganistan için üçüncü yardım treni yola çıktı

Afganistan'a insani yardım malzemeleri götürecek 'İyilik Treni' üçüncü seferine bugün çıktı.

Afganistan için üçüncü yardım treni yola çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla başlanan Afganistan yardım çalışmaları kapsamında, AFAD koordinasyonunda sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan "İyilik Treni"nin ilk seferini 27 Ocak'ta, ikinci seferini ise 11 Şubat'ta gerçekleştirdi.

AFAD koordinasyonunda yeniden bir araya gelen 19 sivil toplum kuruluşu, Afganistan halkının beslenme, giyinme ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak ve daha insani şartlarda yaşamalarını sağlamak amacıyla "İyilik Treni"nin üçüncü seferini hazırladı.

994 malzeme ulaştırılacak

"İyilik Treni"nin ilk seferiyle eş zamanlı olarak "İyilik Yolunda, Hep Bir Aradayız" kampanyası başlatıldı. 3 trenden oluşacak üçüncü seferle Afganistan'a 994 ton gıda, giyim, battaniye, sağlık ve hijyen malzemelerinin bulunduğu 62 konteyner ulaştırılacak.

Bugün Ankara Garı'ndan uğurlandı

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, "İyilik Treni", üçüncü seferi için bugün saat 10.00'da Ankara Garı 1. Peron'dan yola çıktı.

Uğurlama törenine İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, AFAD Başkanı Yunus Sezer, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın Hasan Pezük ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılacak.

Açıklamada, Afganistan Yardım Kampanyasına "AFGANİSTAN" yazıp 1866'ya mesaj göndererek 10 lira katkı sağlanabildiği, AFAD'ın internet sitesinden kredi kartıyla ya da kampanya için açılan banka hesaplarına istenilen miktarda bağış yapılabildiği anımsatıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2022, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER