Bir mağlubiyet meselesi -Yılbaşı-

Ya Rab! Böyle mi olacaktı, benim cennet yurdum? Baktım da etrafıma yalnızım, ağladım durdum. Bir mânâ veremedim, şu Milâdî yılbaşına!

Bir mağlubiyet meselesi -Yılbaşı-

Öncelikle sizlerin yılbaşı Noel nereden çıkmıştır, kelime manası nedir, tarihçesi nedir gibi suallerinize cevap vermeyi isterdim lakin bu bilgilere başka kaynaklardan ulaşmanızı rica edeceğim. Benim meselem başka. Bilindiği halde uygulanmayan, mahiyeti anlaşılamayan, söylendiği halde idrak edilemeyen bir mesele. Bir mağlubiyet meselesi. Üç beş çam ağacı,  siyasal amaçlarla doğmuş Noel baba, maddi manevi 10/10 zarar kayıtsız bir gece eğlencesi.  Bu saydıklarım muharebede sol cephede kullanılan silahlar. Bu silahları ellerinde tutanlar ise sadece inanclarınca peygamberlerinin doğumunu ayinlerle, şenliklerle kutlayan Hrıstiyanlar değil, başka gün kalmamış gibi acınası bir özentilikle başka bir dinin bayramını kendisine uyuşturmaya çalışılan sefil, rezil ve şuurdan bî haber müslüman gençler, bireyler de onlarla aynı safta olma hevesi içerisinde. Sağ cephe muhimmatini da şöyle özetliyelim. Tahrif edilmiş, batıl dinlerin en ufak hareketine dahi uymaktan bizi (müslümanları) men’ eden Kur’an-ı kerim, onlara benzememek icin tırnak kesme sırasını dahi değiştiren Peygamberimiz (sav.), ha birde ibretlik hadiseler var meselenin ehemmiyetini kavramak isteyenler için. Maalesef Türkiye'de bu cephenin silahlarını kuşananlar pek az. Her eve çam ağacı girmese de “yeni yıldan beklentin ne? Noel baba sana ne getirsin" gibi noelden bir cüz giriyor. 
Kaybediyoruz yalnızca bir gecede imanı, izzeti kaybediyoruz demek isterdim fakat gençlerde bariz görünen batı özentiliği, hatta görülemeyen iman şuuru meselenin sadece bir geceden ibaret olmadigini bana fısıldıyor. Kendini, dinini küçük, yetersiz görüp aşağılık kompleksine girip, bende onlara benzeyeyim, ortama uyum sağlayayim gibi ezik hislerle kâfire benzeme hevesi sarmış gençlerimizi. Acaba inceliğin, tevazunun, adaletin, hikmetin, başarının zaferin, ilmin, bilgeliğin  koklerimiz de olduğunu şu eziklik halinden çıkıp kendini ve dinini tanıyıp yeniden eski kuvvetimize kavuşabilecegimizi yeni nesile nasıl anlatmalı?   Noel kutlamalarını islam dinine mensup insanlara bu bayram bizim değil, bunu kutlamamalıyızı anlatmak bile bu hastalığın ne derece içimize işlediğinin bir göstergesi. 
Bir de Noel ile yilbaşının ayrı şeyler olduğunu, yılbaşının dinsel bir unsur olmadığını kanıtlama çabasında olanlar var. Halbuki Hristiyanlar bu iki bayram birleştirip kutluyorlar ve bağdaştırılmasından rahatsız değiller. Diyelimki ayrı şeyler ne yapılması isteniyor “yani Noel Hristiyanların, yeni yılda müslümanların oluversin biz de faydalanalım, mahrum kalmayalım, masumca eğlenelim" deyip icazet alınması mı isteniyor. Maalesef böyle bir icazet din yönüyle  mümkün değil . Allah-u teala bu gün sizin için dininizi kemâle erdirdim (Maide 3) ayetini indirdikten sonra müslüman için yasaklar, helaller, bayramlar neler gayet net belirtilmiştir. Noel müslümanların bayramı değildir, yılbaşı takvim olarak dahi müslümanlara ait değildir. Kendisine müslümanım diyen bir insan “Eğer sana gelen ilimden sonra onların hevalarına uyarsan bil ki sende zalimlerdensin (bakara145) ayetinin çizgisince bırakın müslümanların muharref dinlerin bayramlarını kutlamalarını, hevalarına dahi uymaları yasaklanmıştır. Müslüman bu bayramları kutlamaz. Allah bütün islam alemine iman şuuru, islam izzeti versin amin. Çok daha uzun anlatmak, daha süslü cümleler kullanarak akıllara, fikirlere şuur sunmak mümkün. Fakat ayetler ve hadisler kafidir zannediyorum.

Hür Avaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Allah'ım şuur versin.

Aczimendi
Aczimendi - 2 yıl Önce

Rabbim uyandırsın tez zamanda

SIRADAKİ HABER