Gazze'de 61’i çocuk 212 şehit

İsrail dünyanın gözleri önünde Gazze’ye bir haftada 1200 hava saldırısı düzenledi. 61’i çocuk, 36’sı kadın 212 kişi şehit oldu. İsrail teröründe bazı aileler tüm fertlerini kaybetti. Simge binalar yıkıldı ve kent harabeye döndü. Gazze’de su, kanalizasyon ve elektrik altyapısı da zarar gördü.

Gazze'de  61’i çocuk 212 şehit

İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırıları bir haftayı geride bırakırken, saldırılarda 212 Filistinlinin hayatını kaybetmesi ve 1400 kişinin yaralanması insani felaketin boyutunu gösteriyor. İsrail saldırıları nedeniyle yaşamını yitiren 212 kişiden 61’ini çocuk, 36’sını kadınlar oluşturuyor.

GAZZE'DE ŞEHİT OLANLAR İÇİN NABLUS'TA SEMBOLİK CENAZE TÖRENİ - Haber Kudüs

GAZZE’DE İSRAİL TERÖRÜ

Saldırılarda bazı ailelerin tüm fertleri yaşamını yitirirken, yaşamsal değerdeki ve simgesel yapıların yıkılması, şehrin genel görünümünü harabeye çevirerek, enkaz ve kül yığını haline getirdi. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırıları nedeniyle su, kanalizasyon ve elektrik şebekesi de ciddi zarar görüyor.

Gazze'de son durum:​ Gazze'nin 30 şehidi var ​ - Yeni Şafak

1200 HAVA SALDIRISI YAPILDI

Gazze’deki hükümete bağlı Medya Ofisinden yapılan açıklamaya göre, İsrail uçakları Gazze’ye 1200 hava saldırısı düzenledi. Saldırılarda evler, konutlar, idari binalar yanı sıra su, kanalizasyon ve elektrik şebekeleri hedef alındı.

Gazze'de çocuklara bomba: ​Şehit sayısı 67'ye yükseldi - Yeni Şafak

yeni şafak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER