İslamofobik Fransız dergisi Charlie Hebdo, yine Hz. Muhammed(SAV)'e yönelik hakaret içerikli karikatürler yayımladı

Fransız dergisi Charlie Hebdo, 2015 yılında Paris'te düzenlenen operasyona ilişkin yarın başlayacak yargılama öncesinde yine Hz. Muhammed(SAV)'i konu ederek hakaret içeren karikatürler yayımladı.

İslamofobik Fransız dergisi Charlie Hebdo, yine Hz. Muhammed(SAV)'e yönelik hakaret içerikli karikatürler yayımladı

İslamofobik Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, Ocak 2015'te başkent Paris'te düzenlenen operasyona ilişkin yarın başlayacak yargılama öncesinde yine Hz. Muhammed'i konu ederek hakaret içeren karikatürler yayımladı. Derginin paylaşılan kapağına göre, yarın yayımlanacak bu haftaki sayıda yer alan karikatürde Hz. Muhammed'e (sav.) ithafen "Aptallar tarafından sevilmek zordur" cümlesi yer aldı. Karikatürde "Muhammed köktencilerle uğraşıyor" ifadesine yer verildi.

Kapakta ayrıca 2005'te Danimarka'da yayın yapan Jyllands-Posten gazetesi ve 2006'da Charlie Hebdo dergisi tarafından yayımlanan Hz. Muhammed'e (sav.) hakaret içerikli 12 resim bulunuyor. Görsellerin altında ve üstünde ise büyük puntolarla "Hepsi bunun için miydi?" ifadesi yer alıyor.

2015'TE DE YAYIMLANMIŞTI

Dergiden yapılan açıklamada, saldırılara ilişkin yarın başlayacak yargılama öncesinde bu karikatürü yayımlamanın önemli olduğu savunuldu. Dergide, Ocak 2015'te saldırılardan önce ve sonra Hz. Muhammed'i konu eden hakaret içerikli karikatürler yayımlanmıştı.

DAVADA 14 KİŞİ YARGILANACAK

Paris'te 7 ve 9 Ocak 2015'te Charlie Hebdo dergisine ve bir Yahudi marketine düzenlenen saldırılarda 17 kişi hayatını kaybetmişti. KUAŞİ KARDEŞLER polisin operasyonuyla şehit edilirken saldırıları el-Kaide üstlenmişti. Saldırılarla ilgili yarın başlayacak davada 14 kişi yargılanacak.

sondakika

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 11:25
banner12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER