Koronavirüsü Dâbbet'ül-Arz mı?

Müslim Gündüz Efendiye Corona Virüsünü sorduk. Tüm dünyayı etkisine alan ve toplu ölümlere sebep olan koronavirüsü ile büyük kıyamet alametlerinden olan Dâbbet'ül-Arz aynı mı?

Koronavirüsü Dâbbet'ül-Arz mı?

Müslim Gündüz efendinin bu husustaki açıklaması;
 
"Dâbbet'ül-Arz Risale-i Nur'larda şu şekilde tarif edilmektedir.

 ﺍِﻟﺎَّ ﺩَٓﺍﺑَّﺔُ ﺍﻟْﺎَﺭْﺽِ ﺗَﺎْﻛُﻞُ ﻣِﻨْﺴَﺎَﺗَﻪُ

âyetinin işaretiyle, o hayvan, dabbet-ül arz denilen ağaç kurtlarıdır ki; insanların kemiklerini ağaç gibi kemirecek, insanın cisminde dişinden tırnağına kadar yerleşecek. Mü’minler iman bereketiyle ve sefahet ve sû'-i istimalâttan tecennübleriyle kurtulmasına işareten, âyet, iman hususunda o hayvanı konuşturmuş.” [Şualar]

Bu tarif aynı aynına AIDS hastalığına uyuyor.
AIDS hastalığının keşfedildiği 35 seneden beri her yıl bir milyon insan bu hastalıktan vefat ediyor ki bu Dünya sağlık örgütünün resmiyete geçirebildiği rakamdır.  Gayr-ı resmi bu rakam iki katıdır ki bu da bir yılda iki mılyon insanın AIDS'e kurban gittiğidir. Bu daha vahim bir neticedir. AİDS gerçekleri saklanıyor. Çünkü Bu hastalık genellikle cinsel yoldan bulaşan bir hastalıktır. Sefahat alemlerinin rağbetini düşürmemek için üstü örtülen bu hastalık ayet ve hadislerde bahsedilen dabbetül-arzdır. 
Netice olarak; korona dabbetül-arz değildir."

AIDS HATALIĞI NASIL ÖLDÜRÜR?

AIDS hastalığı, HIV olarak adlandırılan bir virüsün vücudu esir alması ile ortaya çıkar. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişiyi mağdur eden bir hastalık olan AIDS, bağışıklık sistemini çökerterek vücudu en ufak bir rahatsızlığa karşı dahi güçsüz hale getirir. Bu da söz konusu hastalıkların ciddi boyuta ulaşarak ölümcül bir hale bürünmesine sebep olur.

KORONAVİRÜS NASIL ÖLDÜRÜR?

Virüs insanlara bulaştıktan sonra en sık akciğerlere yerleşiyor ve burada çoğalıyor. Virüs yeni olduğu için bağışıklık sistemimiz de virüsü tanımıyor ve karşı koymak için yetersiz kalıyor. Bu durumda zatürre gelişiyor ve akciğerlerin kapasitesi sınırlandığı için hastalar solunum sıkıntısı çekmeye başlıyor. Enfeksiyonun giderek yayılması ile genellikle solunum yetmezliği ile hastalar kaybediliyor.

AIDS'İN AŞISI BULUNAMIYOR!

Enfeksiyon hastalıkları ve insan bağışıklık sistemi alanında dünyada söz sahibi isimlerden biri olan ve ABD'de Jackson Laboratuvarı Enstitüsü'nde baş araştırmacı olarak çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Derya Unutmaz, “İnanılmaz bilimsel ilerleme var, tedavi ve aşıda çok kısa sürede başarı gösterilecek. HIV/AIDS'e karşı 30-40 yıldır halen aşı geliştiremedik ama Covid-19 için birkaç ay sonra insan denemelerine başlanabilir, aşının çıkmasını yıl sonundan önce beklemiyorum" dedi.

Kaynak: Hür Avaz

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 20:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmed Bayazidi
Ahmed Bayazidi - 2 yıl Önce

Rabbim in güzel askerleri! Sizi seviyorum. Biraz daha gayret edin de şu ceberutlerı yerle yeksan edin.

Ubeyd
Ubeyd - 2 yıl Önce

Bütün tespitleri mükemmel bir insan. Allah razı olsun, rabbim davasini yuceltsin.

SIRADAKİ HABER