Koton'dan Müslüman Kadına Tuzak!

Koton isimli giyim firma son reklam filminde "O Ne Der , Bu Ne Söyler , Kim Ne isterse Onu Giyer " sloganıyla kapalı kadınları pantolon giymeye davet etti.

Koton'dan Müslüman Kadına Tuzak!

"Resûlullah (s.a.v.), kadın gibi giyinen erkeğe, erkek gibi giyinen kadına lânet etti." (Ebû Dâvûd, Libas 28; bk. Ahmed İbni Hanbel, Müsned, 2/325)

Koton markası yeni reklam filminde, Peygamberimizin Hadis-i Şerifinde lanet ettiği ve tesettüre uygun olmayan, genelde erkeklerin giydiği pantolonu meşrulaştırıp, Müslüman hanımları giymeye davet etti.

Bizde Hür Avaz ekibi olarak Koton markasına cevaben:

Tesettür, modanın istediği gibi şekillenecek bir şey değildir. Bilakis Tesettür; kadını cinsel bir obje olarak empoze eden modanın esaretinden kurtulmaktır. Tesettür, bir kadının şahsiyetidir. Tesettür, müslüman hanımlara kalkan olan şer'i bir hükümdür. 

Kaynak: Hür Avaz

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 21:00
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anonim
Anonim - 3 hafta Önce

İğrenç adamlar

Bir yolcu
Bir yolcu - 3 hafta Önce

Bütün mesele "kapalı" kelimesinde. Kapalı diye bi giyim şekli yoktur. Tesettür vardır. Tesettürlü bir hanım oradaki tesettüre aykırı olan kıyafetleri giymez ama kotonun da müşterileri arasında olan sözde kendine tesettürlü diyen kişiler burdan gayet de alışveriş yapmaktaydı. Koton da buradan kendine malzeme çıkarıp İslamda tesettürün kapalılık olduğunu ve kapalı kişilerin burdan her türlü kıyafet giyilebileceğini anlatmaya çalışmış. Yani sorun kotonun kıyafetlerinde değil sorun kapalı kelimesinin müslüman giyimi olarak algılanmasında. Malesef bu anlayışın hakim olduğu hanım müslüman kardeşlerimiz sadece başına bi bez koyup istediğim gibi giyinirim diyor. Ne giyiyorsan giy bizi alakadar etmez de kendine tesettürlü deme bari. Tesettür güzelliği tamamiyle gizleme örtmedir. Yoksa güzelliğini en iyi şekilde sergilemek müslümana yakışmaz. Erkek kardeşlerimiz de önce kendine gözlerine hâkim olup sonra ailesine sahip çıkabilmelidir vesselam.

SIRADAKİ HABER