Şeriat-ı Muhammediye'ye ve Sünnet-i Ahmediye'ye ittibanın neticeleri;

Şeriat-ı Muhammediye'ye ve Sünnet-i Ahmediye'ye ittibanın neticeleri;

Şeriat-ı Muhammediye'ye ve Sünnet-i Ahmediye'ye ittibanın neticeleri;
  1. Şeytanın ve ehl-i dalaletin şerrinden ve desise-i şeytaniyeden kurtulmak, Şeriat-ı Muhammediye'ye ve Sünnet-i Ahmediye'ye temessük etmekle mümkün olur.
  2. Şeytanın ve avanelerinin müthiş tahribatına ve tasallutlarına karşı korunmak istiğfar, istiaze, hıfz-ı ilahi ile Sünnet-i Seniyye'ye riayet etmekle mümkün olur.
  3. Lümme-i şeytaniye ve desise-i şeytaniye gibi her iki manevi yaraya karşı sünnet-i seniyye merhemini sürmekle şifa bulmak mümkün olur.
  4. Şeytanın tahribatına karşı Allah'ın bin bir ismi tecelli etmektedir. Ehli sünnet ve kemallattan ayrılmamak için Kur'an'ın kal'asına girmek ve sünnet-i seniyyeyi tatbik etmek lazımdır.
  5. Cirmi ve cismi küçük, cürüm ve zulmü büyük, ayb ve zenbi biçare insanı; kâinatın hiddetinden, mahlukatın nefretinden, mevcudatın öfkesinden kurtarmak, Kur'an'ın daire-i Kudsiyesine girmek ve Sünnet-i Seniyye'ye ittiba etmekle mümkün olabilir.
  6. Hayat-ı diniye, hayat-ı şahsiye ve hayat-ı içtimaiye selâmeti için sıhhat-ı fikir ve istikamet- fikir ve istikamet-i nazar ve selamet-i kalp için işlerini Kur'an hükümleri ve sünneti seniyye'nin terazisine koy. kur'an ve sünneti kendine rehber yap.

Barla Lahikasından iktibas alınmıştır.

Kaynak: Hür Avaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER