Avukat Mehmet Akif Can'dan dikkat çeken açıklamalar

Alıştırılıyoruz! Biz sindikçe abanıyorlar!

Avukat Mehmet Akif Can'dan dikkat çeken açıklamalar

Avukat Mehmet Akif Can'dan dikkat çeken açıklamalar.

Yıllar sonra aslına rücu ettirilerek ibadete açılan Ayasofya Camii girişindeki çifte standartlara ve manevi değerleri dikkate almayan görevlilerle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Mehmet Akif Can, mukaddesata karşı yapılan hürmetsizliklere hepimizin alıştırıldığımızı ve sindirildiğimizi söyledi.

İşte o çarpıcı açıklamalar : 

"Dün ikindi namazı sonrası ailece Ayasofya Camii’ni ziyarete gittik. Biliyorsunuz, meydana girince bir polis arama noktası mevcut, sonra Ayasofya’ya girecekler için bariyerlerle ayrılmış ikinci bir noktaya ulaşıyorsunuz, son olarak da camii avlusunda polis kontrol noktası var. Son kontrol noktasına ulaştığımızda kaba etleri tamamen ortada olacak şekilde iç çamaşırı ile dışarı çıkmış olan bir kadının buradan geçerken arkasından genç polislerin kikirdeyerek şakalaştıklarını gördüm. Her üç noktada maskesi olmayan veya hatalı takmış herkesi büyük bir ciddiyetle uyaran polisimiz iç çamaşırı ile camiye girmeye çalışan kadına kikirdeyerek tepki göstermişti. Polise seslenerek kadından şikayetçi olduğumu, TCK’ya göre suç işlendiğini, gerekirse ailemi orada bırakarak karakola ifade vermeye geleceğimi, bu kıyafetin sadece camiide değil dışarıda da teşhircilik suçu teşkil ettiğini ve avukat olduğumu ifade ettim. Genç polis memuru bu suçtan haberdar olmadığını (!) söyledi, ancak avukat olduğumu söyleyince kadına seslenerek durdurdu ve ifade için karakola gidileceğini söyledi, kadın yabancı idi ancak Yanındaki iki erkek Türk idi ve onlar da kadını dışarıya bu şekilde çıkması hususunda uyarmamışlardı. Kadının yabancı olduğunu öğrenince hemen orada çıplak yerlerini örtmesi ve camiyi terketmesi halinde şikayetçi olmayacağımı söyleyerek ayrıldım. Acı olan şu; maske ile ilgili herkesi uyaran polisimiz, cami girişindeki cami görevlilerimiz iç çamaşırı ile caminin avlusunun içine kadar giren kadını uyarma ihtiyacı hissetmedikleri gibi camiyi ziyarete gelen binlerce insan da durumdan şikayetçi olmamışlardı. Alıştırılıyoruz! Yavaş yavaş ısınan sudaki kurbağa gibiyiz. Tepki göstermedikçe abanıyorlar, abanıldıkça siniyoruz! Biz sindikçe abanıyorlar! Sesimizi yükseltmedikçe de devam edecekler ve biz bir çıplaklar ülkesine, milyonlarca dindarın üç beş çıplaktan korktuğu bir ülkeye dönüşeceğiz!"

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 16:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 1 ay Önce

Mehmet Akif Can; makyaj yapan ve sosyal medyada paylaşımda bulunan başörtülü kadınlara "her an ilişkiye girmeye hazır köpekler" benzetmesi yapan ilahiyatçı/hukukçu

SIRADAKİ HABER