İşgalci İsrail'in gözaltına aldığı Filistinli babanın kanser hastası çocuğuyla vedalaştığı an yürekleri dağladı

İşgalci İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'da gözaltına aldığı Filistinli babanın kanser tedavisi gören oğluyla vedalaşırken çekilen fotoğraf sosyal medyaya bomba gibi düştü.

İşgalci İsrail'in gözaltına aldığı Filistinli babanın kanser hastası çocuğuyla vedalaştığı an yürekleri dağladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail güçleri El Halil kentinde ikamet eden Hicazi el-Kavasimi isimli Filistinli babanın evine gece baskın düzenledi.

Ahmed isimli 11 yaşındaki oğlu kanser olan Kavasimi bilinmeyen bir iddiayla İsrail güçlerince evinden gözaltına alındı.

GÖRÜNTÜ YÜREKLERİ DAĞLADI

Kavasimi'nin gözaltına alınıp götürülmeden önce kanser olan oğlu Ahmet ile vedalaşması kameraya yansıdı. Çok sayıda kullanıcı gözaltıya tepki gösterirken, söz konusu fotoğraf sosyal medyada yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı. Babasının gözaltına alınması nedeniyle Ahmed'in kemoterapi randevusu ertelendi

"KEMOTERAPİ TEDAVİSİ ERTELENDİ"

Ahmed'in dedesi Ziyad el-Kavasimi, yaptığı açıklamada, torununun 9 aydır kemik kanseriyle mücadele ettiğini belirtti.

Torununun sağlık durumunun oldukça ciddi olduğunu ve yürümediğini belirten Filistinli dede, "Ahmed bugün Kudüs'te bir doz kemoterapi alacaktı ancak babasının gözaltına alınması nedeniyle ertelendi." ifadesini kullandı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

Kaynak:Diriliş Postası

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER