Müslim Gündüz Efendi'den Binali Yıldırım ile ilgili  önemli açıklamalar 

Müslim Gündüz Efendi'den Binali Yıldırım ile ilgili  önemli açıklamalar 

Müslim Gündüz Efendi'den Binali Yıldırım ile ilgili  önemli açıklamalar

  •  İslam'da iş mahareti olana verilir. Osmanlı döneminde 'de böyleydi
  • Binali Yıldırım ulaştırma bakanlığın da Türkiye'yi uçurdu.

Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı icraatleri

Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak Türkiye'nin en uzun süre bu görevi yürüten ismi oldu. Üstelik Ulaştırma Bakanlığı döneminde Yıldırım, Türkiye'nin çağ atladığı birçok projeye de imza attı. İşte onlardan en önemlileri...2003 – 2013 yılları arasında 17.500 km bölünmüş yol inşaatı gerçekleştirildi.2002 yılında 26 adet olan aktif havalimanı sayısının Türkiye'nin dört bir yanına yayılarak 55'e çıkarıldı.Ankara – Eskişehir, Ankara – Konya ve Ankara – İstanbul Yüksek Hızlı Tren projeleri.Marmaray projesi ile İstanbul'un Asya ve Avrupa yakalarının denizaltından demiryolu ile birbirine bağlandı.İnşaatı devam eden İstanbul'un iki yakasını denizin altından birbine bağlayacak olan Avrasya Tüneli.

İstanbul Boğazınının iki yakasının üçüncü kez birleştiren Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yapılması da yine Yıldırım'ın döneminde gerçekleşti.

İstanbul – İzmir Otoyolu ve dünyanın en uzun asma köprülerinden biri olan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü projesi hayata geçirildi.1213 km Yüksek Hızlı Tren demiryolu hattı inşaası yapıldı. 9350 km konvansiyonel demiryolu hattı yenilendi.İstanbul 3. havalimanı yapıldı.Ayrıca Avrupa ve Asya kıtaları arasında uluslararası ulaşım için hizmet verecek çok önemli projelerden biri olan Bakü – Tiflis – Kars Demiryolu açıldı.Karadeniz Sahil Yolu projesi Yıdlırım'ın Bakanlığı sırasında gerçekleştirildi.on olarak Türkiye, 4.5 G'ye geçerek dünyada interneti en hızlı kullanan ülkelerden biri olmayı başardı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Murat
Mehmet Murat - 12 ay Önce

ALLAH C.C EBEDEN RAZI OLSUN VE BİZLERİ HAKİKİ R. NUR TALEBESİ YAPSIN AMİN AMİN AMİN

Sipariş habere  özel yorum
Sipariş habere özel yorum - 12 ay Önce

Ismarlamamışlar dırek emir haberı
Pardon en hızlı internet mı dediniz

Yalandan kim ölmüş

Nerede o en yüksek bağlantı hızıyla övünenler? Bursa'da 20 Mbps yi göremiyoruz ama New York'da evdeki bağlantı hızı 443 Mbps.. Upload da 5 i göremezken New York'da 24,6 Mbps!
Aldığı paranın karşılığını vermeli #TürkTelekom, #Turkcell, #Vodafone!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10224601727810894&id=1240451380

SIRADAKİ HABER