Müslim Gündüz Efendi:Hz Mehdi'ye zemin hazırlanıyor

Müslim Gündüz Efendi:Hz Mehdi'ye zemin hazırlanıyor

Müslim Gündüz Efendi:

"Ümmeti Muhammed’in selamete çıkması için Türkiye’deki İslami cemaatlerin ittifak etmesi için ne yapabiliriz diye soruyorlar. Benim kanaatim öyle değil, benim kanaatim artık cemaatlerin birbiriyle ittifakı bahse konu değildir. Ancak ihtilafı ittifak etmemek suretinde anlayacağız. İslam bayrağını sahili selamete çıkaracak olan cemaat tek bir cemaat olacaktır. Nur cemaatleri içinde de bu böyledir yani Nur cemaati içinde gerekse dış tarikatlarda alakalı çemberde Türkiye’deki İslami muvaffakiyetin şartı, bir cemaat Allah’ın inayeti ile bu işi muvaffak olacak ve ümmeti Muhammed(sav) sahili selama çıkaracaktır. Hulusi Bey’in emriyle mabeylerinde sırrı ihlası yaşayan küçük de olsa bir cemaat .

1981-1982 lerde Hulusi Bey’e ikinci hizmet devresi başlamış mıdır diye sorduk. Mabeyinleriniz de sırrı ihlasla yaşayan küçük de olsa bir cemaat var mı? Diye sordu. Bizde yok dedik. O zaman ikinci hizmet devresi başlamamıştır dedi.

Şartı budur. Demek ki mabeyinleriniz de İhlas düsturlarını yaşayan az da olsa küçük de olsa bir cemaate Allah’ın inayeti yetişecek. O cemaat hilafeti Muhammedîye ünvanıyla tarikat perdesi altında şeriati icra ve tatbik edecektir. Doğrusu bu tarikatlara aczmendi uygun düşüyor.  Türkiye'de Nur cemaatleri içerisinde bu tarife aczmendi cemaati uygun düşüyor.

5 Mektup ’ta bu yazılıdır merak eden orayı ciddi okursa dediğimi anlar. İstikbal ile alakalı bunun hikmeti ne olabilir? O gelecek Zat’a veya cemaate meydan açılıyor.

Irak hadisesi, Libya hadisesi gibi hadiseler yine o gelecek Zat’a meydan açmak içindir. Çünkü Saddam İslam devletleri ile İslami cemaatlerle ünsiyeti ülfeti olacak bir adam değildi. Kürt, Türk, Laz, çoluk-çocuk, kadın-erkek, ihtiyar demeden gaz bombası atıp 5-10 bin kişiyi cansız yere yatırmak hangi dinde var hangi imanda var hangi insanda var. Kaddafi de öyleydi. Komünistliği işleyen bir yeşil kitap çıkardı. Bunlar kim gelirse gelsin İslam hesabına karşı koyacak, kan dökecek, Müslüman demeyip harp edecek insanlardı.

Yani bir Müslümanla Müslüman kanı dökmekte  beis görmeyen insanlardı. Cenab-ı Hak meydandan onları çekti. Her ne kadar istemiyorsak da, oradaki fakir fukara Müslümanların ezilmesine feryadı figan ettiysek de işin manay-ı harfisi, hikmeti budur. Türkiye’de de öyle piyasadan çekildiler. Çünkü aslan narasına atıyor artık, ne kadar tavşan tilki varsa kabuğuna çekiliyor."

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 07:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir ilim..
Bir ilim.. - 12 ay Önce

Bu sohbeti daha önceden dinledim. Yanlış yazılmış.. orayı düzeltir misiniz.. 'ANCAK İTTİFAKI İHTİLAF ETMEMEK SÜRETİNDE ANLAYACAĞIZ' demişti. Videoda da var zaten..

SIRADAKİ HABER