'Noel'e hayır' broşürü dağıtanlar karakola götürüldü

Aczmendi Gençlik Hareketi mensupları sokak ve caddelerde Noel kutlamanın bir Müslüman açısından tehlikelerini anlatan broşür dağıttıkları için 'laiklik karşıtı söylemler' gerekçesiyle karakola götürüldü.

'Noel'e hayır' broşürü dağıtanlar karakola götürüldü

Aczmendi Gençlik Hareketi mensupları, Hristiyanlara ait olan Noel'in Müslümanlar tarafından kutlanmasının çelişkili ve tehlikeli olduğunu anlatmak için çeşitli il ve ilçelerde broşür dağıtarak tebliğ faaliyeti düzenlediler. 

Maraş'ta da broşür dağıtanlar, emniyet ekiplerince çevrilerek broşürün içeriğinin laiklik karşıtı olduğu gerekçesiyle önce bir saat bekletildikten sonra ifade almak için karakola götürüldüler. 

Gençlerin gece 3'e kadar ifadeleri alındı,daha sonra savcılığa sevk edildi ve serbest bırakıldılar.

Herkesin dilediği gibi sokak ve çarşılarda bir şeyler sattığı, hatta ahlaksız yerlerin reklamlarının çarşaf çarşaf yapıldığı memlekette "Müslüman Noel kutlamaz" içerikli bilgilendirici broşür dağıtmak karakola götürülme ve ifade alınma sebebi. Laikliğin, İslam hariç her şeyin yaşanabildiği bir ideoloji olarak uygulandığı Kemalizm sistemi devam ettikçe bu tür olaylar cereyan edecektir. 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2021, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER