Nostradamus'un Kehanetleri Aczmendi'yi mi işaret ediyor?

Dünyadaki hemen hemen birçok hadise hakkındaki kehanetleri ile dikkat çeken Nostradamus'un Türkiye hakkındaki kehanetleri Aczmendiler'i mi işaret ediyor ?

Nostradamus'un Kehanetleri Aczmendi'yi mi işaret ediyor?

   Doktor, yazar, tercüman gibi farklı kimlikleri olan ancak kahin olarak ün kazanan ve 1503 yılında dünyaya gelen Nostradamus, öyle bir kehanette buluyor ki hem Türkiye'yi, hem İslam alemini yakından ilgilendiriyor.

   Dünyadaki birçok hadise hakkındaki kehanetleri doğru çıkan Nostradamus'un Türkiye ile alakalı kehanetlerinden en önemlisini sizler için hazırladık.

   Nostradamus'un kehanetinde ilk olarak göze çarpan kısım burası;

   "Devrimi temelden sarsıyor derin bir kasırga
   Yüzlerde artık peçeler, başlar örtülü
   Cumhuriyeti'in sonu geldi artık,
   Aklar Kırmızılarla karşı karşıya.."

   Kehanetin ilk dizesinde kan ve zulümle başa gelen kemalist rejmi mevcut iktidarın icraatları ile derinden sarstığına işaret ediliyor. "Kılık ve kıyafet İnkılabı" uğruna İskilipli Atıf Hoca başta olmak üzere yüzbinlerce insanı dar ağaçlarında sallandıran rejim,Başkan Erdoğan'ın zorlu bir mücadele ile kamu alanları da dahil olmak üzere kılık kıyafet serbestiyesi sağlaması ile temellinden sallandı. Harf İnkılabı adı altında Kur'an harflerini yasaklayarak koskoca bir milletin mazisiyle alakasını kesen Kemalizm'e karşı yine Başkan Erdoğan büyük çaba sarfederek hatt-ı Kur'an olan harfleri eğitim müfredatına kazandırdı.Ve  Başkan Erdoğan daha birçok icraatlarıyla Kemalist devrimi temelinden sarstı.

   İkinci dize ise sünnet-i seniyyeye ittibaı şiar edinen Risalei Nur talebesi Aczmendiler işaret ediliyor. Nostradamus, "Yüzlerde artık peçeler,başlar örtülü" diyerek hanımları çarşaflı,erkekleri ise sarıklı ve taylasanlı Aczmendiler'i tasvir ediyor.

   Kehanetin devamında ise Nostradamus;

   "Büyük bir tarikat karşısındakilerin çarmıhını hazırlıyor

   Doğduğu yer Mezopotamya'dır,

   Nehrin yakınındadır tüm cemaat

   Ve mevcut düzeni can düşmanı görüyorlar!

   Bu dörtlükte ise Nostradamus,coğrafi olarak Fırat Nehri'nin yakınında ve Mezopotamya'da olan Elazığ'da 1986 senesinde manevi bir zuhurla vücuda gelen  Aczmendi Hareketi'nden bahsediyor. 

   1986 senesinden ilk olarak Elazığ'da Müslim Gündüz Efendi'nin açtığı dergâhla Risale-i Nur sohbetlerine başlayan hareket,daha sonra bütün Türkiye'de kabul görerek iman hizmetlerine devam etti. 

   Nostradmus kehanetinde "Büyük bir tarikatın karşısındakilerin çarmıhını hazırladığını,bu tarikatın Mezopotamya'da doğduğunu, tarikatın nehre yakın olduğunu ve mevcut düzeni can düşmanı" olarak gördüklerini söylüyor.Yakın tarihimize baktığımızda Kemalizm'e karşı büyük bir mücadele veren ve kılık kıyafet inkılabının tarihin tozlu raflarına kaldıran Aczmendiler Nostradamus'un da ifade ettiği gibi "mevcut düzeni can düşmanı" olarak görüyor.

   Dönemin usta gazetecilerinden olan Mithat Bereket bir programını Aczmendiler hakkında yapıyor ve Aczmendi Dergâhı'nın hemen kapısının önünde şu ifadeleri kullanıyor: " Son günlerde bambaşka bir grup,yaptıkları ve söyledikleri ile ön plana çıktı... Atatürk'ün kurduğu laik cumhuriyete karşı çıkıyorlar ve Türkiye'de bir İslam Devleri kurmak istiyorlar. Bunlar kendilerine Aczmendi diyorlar" diyerek adeta  Nostradamus'un kehanetlerinde yer alan "ve mevcut düzeni can düşmanı görüyorlar" sözlerini tasdik  etmişti.

İŞTE KEHANETİN VİDEO OLARAK ANLATIMI

      

Haberin tüm hakkı Hür Avaz'a aittir. Kaynak belirtilerek kullanılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2019, 02:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan Akboğa
Orhan Akboğa - 2 yıl Önce

Yapanların bin yıl sürecek diye kalkıştıkları ama neticesinde bin pişman oldukları, keşke yapmasaydık diyebilecekleri kadar aleyhlerine şartları doğuran 28 Şubat post modern darbesinde, imanından başka hiçbir kuvveti ve Allah'ından başka hiçbir sahibi olmayan ve İlk kurban olarak seçilip kurtlar sofrasına atılan ACZMENDİLER, imanın hem nur hem en büyük bir kuvvet olduğunu bütün dünyaya gösterdi. Laik Kemalist rejimin devrimlerini ve temel taşlarını yerinden oynatarak yıkılış çöküş ve bitişin fitilini ateşledi. Cuntacı darbeci Kemalist ideoloji, Nur Talebesi olan Aczmendi’lere hücum etmekle başını Risale-i Nur’un granit surlarına çarptı. Ekseni kaydı daha aklı başına gelmedi…Ak Parti ile Kızıl Kemalistleri ise karşı karşıya getirdi. Görünen köy kılavuz istemez. Artık sonu gelenler düşünsün.
Devrimi temelden sarsıyor derin bir kasırga
Yüzlerde artık peçeler, başlar örtülü
Cumhuriyeti'in sonu geldi artık,
Aklar Kırmızılarla karşı karşıya..

Aczimendi
Aczimendi - 2 yıl Önce

Şeriatın tohumlarının 1986 senesinde atıldığı ve ve şu an filizlendiği şimdiden sonrada meyvelerini vereceği zamana doğru gidiyoruz inşaAllah

Reşha Acmendi
Reşha Acmendi - 2 yıl Önce

☝ tekbir
Allahuekber

SIRADAKİ HABER