Rockefeller neden Kemalizm ve Atatürk'e sahip çıkıyor?

Rockefeller neden Kemalizm ve Atatürk'e sahip çıkıyor?

Rockefeller gibi dünyanın kanını emen bir adam kurduğu vakıfla Kemalizmi Ortadoğuya neden ihrac etmek istemiş Çünkü başka türlü giremedik oraya İslamın geleneklerini kıramadık bunu Kemalizm ve Atatürk üzerinden yapacağız diye açık açık söylüyor.ABD'nin Atatürk sevgisine dikkat

Rockefeller neden kemalizm'e sahip çıkmak bir yana onu sahiplendikten sonra Ortadoğuya ihraç etmek için kolları sıvamış olabilir?
Net olalım. Rockefeller vakfı için iyi olan Türk milleti için iyi olamaz. AntiAmerikan geçinen Kemalistler neden Rockefeller ile aynı çizgidedir, hiç düşündünüz mü?

 11 Kasım 1954 tarihli Cumhuriyet gazetisinde yayınlanan o belgeden bir kesit;

"...Daha önce tatbika çalıştığımız muhtelif metotlar beklenilen neticeyi vermemiştir bunun üzerine ortaşarkdaki nizam ve medeniyet mücadelesini bitirmek geri ve örümcekleşmiş müesseseleri yıkmak hayat ve kültür tezadlarını tasfiye etmek ve nihayet Müslüman dininin koyu mistisizmini ve bu mıntıkada an'ane halini alan uyuşukluğu ortadan kaldırmak için yeni ve Türkiye- kemalizm- Atatürk ismini verdiğimiz programı denemek istiyoruz..."

Resim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER