Şehit Süleyman Baştuğ'un kerimesi vefat etti!

Şehit Süleyman Baştuğ'un kerimesi vefat etti!

Şehit Süleyman Baştuğ'un kerimesi vefat etti!

إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

28 Şubat döneminde tevkif edilerek cezaevlerine gönderilen Aczmendiler'den Kırıkkaleli Süleyman Baştuğ'un kerimesi Hafsanur Baştuğ dar-ı bekaya intikal etti.

Merhumeye Allah'tan rahmet,yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

Şehit Süleyman Baştuğ kimdir ?

Kırıkkaleli Şehit Süleyman Baştuğ,28 Şubat'ta hukuksuzca cezaevlerine gönderilen Aczmendiler'dendi. Eskişehir Cezaevi'nde sağlıksız hapishane şartları ve yapılan işkenceler neticesinde akciğer kanserine yakalandı. Bir süre Müslim Gündüz Efendi ile Ankara Ulucanlar'da da birlikte kalan Süleyman Baştuğ tedavisi edilmedi ve hastalığı daha da ilerlerdi. Cezaevi idaresine yapılan ısrarlar neticesinde hastahanede tedavi edilse de ciğerleri söndürüldü ve toplamda iki ciğerinin de sadece dörtte birini kullanabiliyordu.

Ağır hastalığına ve raporu olmasına rağmen tahliye edilmeyen Baştuğ, ilerleyen akciğer kanseri sebebi ile cezaevinden çıktıktan bir hafta sonra hakkında rahmetine kavuştu.

28 Şubat döneminde Süleyman Demirel tarafından yaşları 28 ile 80 arasında değişen 52 mahkum affedildi. Aralarında Eşber Yağmurdereli gibi azılı solcuların da aralarında bulunduğu bu mahkumlar tek bir kararla tahliye edilirken cezaevinde tedavisi dahi düzenli yapılmayan ve durumu ağır olan onlarca müslüman ise görülmedi.

Cezaevine girdiği sıralarda kızı Hafsanur 1-2 yaşlarındaydı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 02:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tamer acımaz
Tamer acımaz - 1 yıl Önce

Allah Gani rahmet eylesin inşAllah

Bayram
Bayram - 1 yıl Önce

Allah cc Süleyman Gardaşa ve Kerimesi sine Gani Gani rahmet eylesin. Hafzanur kızımız Tabutunda bile çarşafını çıkarmamıştı. Hiç bir cenaze beni bu kadar etkilememiştir. Rabbim onları çok sevmiş anlaşılan.

erhan
erhan - 1 yıl Önce

Rabbin binler rahmetyn ede.
Şehidimiz Süleyman efendiyi vefat etmeden saatler önce ziyaret etmiştim buram buram terliyordu.

Şeref kazıcı
Şeref kazıcı - 1 yıl Önce

Cennet kuşu evladımız rabbim süleyman abimle cennetinde ebedi saadete mazhar eylesin amin

Naci Barut
Naci Barut - 11 ay Önce

Allah rahmet eylesin

SIRADAKİ HABER