Risale-i Nur Mehdiyet hareketinin başlangıcıdır

Aczmendi Risale-i Nur Dersinden SUAL: Selamun aleyküm. İbni Münavi diyor ki: "Danyal (a.s.)'in kitabında şöyle yazılıdır." *(Süfyanlar 3 tanedir, Mehdiler de 3'tür. 1. Süfyan çıkıp adı sanı yayıldığında ona karşı 1. Mehdi, 2. Süfyana karşı 2. Mehdi, 3. Süfyana karşı da Hz. Muhammed Mehdi çıkacak ve Allah-u Teala daha önce fesada uğrayanları ve iman ehlini onunla kurtaracaktır.* Sünnetler onunla ihya edilecek bidat ateşleri de onunla sönecektir.) Mehdî'den evvel gelecek hatm-ul velaye denilen bir zatın geleceğini de Hakim Tirmizi söylüyor. Üstad birinci Mehdî midir? Zira Mehdî'nin üç vazifesinden ilkini yaptığını ifade ediyor.

Risale-i Nur Mehdiyet hareketinin başlangıcıdır

Müslim Gündüz Efendi:

Risale-i Nur Mehdiyet hareketini başlatmıştır.Hazreti Mehdi(a.s)'nin yazılı programıdır.Mehdi hakkında kesin bir şekilde ilim almak isteyen Risale-i Nur'dan okumalıdır.Risale-i Nur bir programdır.Bu programın içinde 3 devre vardır;1. Hizmet devresi,2.Hizmet devresi ve 3.Hizmet devresidir.Büyük Mehdi gelmedi.Bir tane Mehdi vardır.Bir kaç tane değildir.

3 devre'ye göre Mehdi hazırlığı oluyor .Bunlar müctehid,müceddid,hakim şeklinde adlandırılıyor.Risale-i Nur'a göre konuşuyorum.Müctehid Bediüzzaman,müceddid Risale- Nur ve siyasi alanda inkılap yapacak Hakim olan zat'da dahil bunlar Hz.Mehdi'ye zemin hazırlıyorlar.Hz Mehdi'den sonra'da 2 tane zat gelecek;Mürşid ve kutub-u Azam (Mektubat).

Mehdiyet kıyamate kadar devam edecektir.

Devamı için:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER