Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güney Kıbrıs ve Yunanistan hiçbir zaman dürüst davranmadı

Cenevre'de gerçekleştirilen Kıbrıs görüşmelerinin, Rum tarafının çözümden yana tavır sergilememesi nedeniyle sonuca bağlanamamasına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir zaman dürüst davranmadılar. Bunlar yalancı. Daha önce de yalan söylediler. Dürüst davranmazlarsa bunlarla anlaşma mümkün değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güney Kıbrıs ve Yunanistan hiçbir zaman dürüst davranmadı

Cenevre’de gerçekleştirilen Kıbrıs konferansında, eşitlik temelinde iki devlet siyasetine ilişkin ortak bir zemin oluşmadı. Rum tarafının eski söylemlerini tekrarlaması ve çözümden yana tavır sergilemesi nedeniyle sonuçsuz kalan görüşmeler, bugün cuma namazı çıkışı gazeteciler tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a soruldu.

"Dürüst davranmazlarsa anlaşmak mümkün değil"

Rum tarafının dürüst davranmadığını söyleyen Erdoğan, "Ben Güney Kıbrıs’a güvenmiyorum. Hiçbir zaman dürüst davranmadılar. Doğru konuşmadılar. 2-3 ay sonrasında da netice alınacağına ihtimal vermiyorum. Daha önce de yalan söylediler. Bunlar yalancı. Şimdi yine aynı şeyleri yapıyorlar. Farklı farklı şeyler söyleyip duruyorlar. Dürüst davrandıkları zaman bizden dürüstlüğü görecekler. Davranmazlarsa bunlarla anlaşma mümkün değil" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER