Pakistan'dan Türkiye'ye destek mesajı: Tıpkı hilafet döneminde olduğu gibi bugün de yan yana duracağız

Doğu Akdeniz'deki meşru haklarını savunan Türkiye'ye Pakistan'dan destek mesajı geldi. Pakistan Senatosu Savunma Komisyonu Sekreteri Gandapur, "Bizler, Türkiye’deki kardeşlerimizin yanındayız. Şayet kan akacaksa, kanımız birbirine karışacak. Tıpkı hilafet döneminde olduğu gibi bugün de yan yana duracağız. Kadîr-i mutlak olan Allah, Türkiye’yi korusun" mesajını paylaştı.

Pakistan'dan Türkiye'ye destek mesajı: Tıpkı hilafet döneminde olduğu gibi bugün de yan yana duracağız

Doğu Akdeniz'deki hak ve menfaatlerini ne pahasına olursa olsun koruyacağını açıklayan Türkiye'nin son olarak Oruç Reis sismik araştırma gemisini bölgeye gönderme kararlılığını göstermesi yeni bir süreç başlattı.

Doğu Akdeniz'deki gelişmeler dünya gündeminin üst sıralarında yer alırken, Pakistan'dan Türkiye'ye önemli bir destek mesajı geldi.

"Türkiye'deki kardeşlerimizin yanındayız." mesajı paylaşan Pakistan Senatosu Savunma Komisyonu Sekreteri Khurram Nawaz Gandapur, "Şayet kan akacaksa, kanımız birbirine karışacak. Tıpkı hilâfet döneminde olduğu gibi bugün de yan yana duracağız. Kadîr-i mutlak olan Allah, Türkiye’yi korusun" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'YE DESTEK MESAJI YAĞDI

Geçtiğimiz günlerde Pakistan'da açılan İngilizce 'Türkiye yalnız değildir'

anlamına gelen 'Turkeyisnotalone' hashtagi ülkede trend-topic olurken

Türkiye'ye destek için mesaj paylaşılmıştı.

Yeni Şafak

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER