Türkiye'den atılan tweetler, Netanyahu'nun oğlunu çıldırttı!

Türkiye'nin, işgalci terörist İsrail’in Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa ve Gazze saldırılarına tepkisi sürerken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu, atılan tweetler karşısında çıldırdı.

Türkiye'den atılan tweetler, Netanyahu'nun oğlunu çıldırttı!

İşgalci terörist İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze saldırılarına karşı Türkiye ayağa kalktı. Diplomatik olarak verilen mücadelenin yanı sıra, vatandaşlar da Twitter'dan terörist İsrail'in algı operasyonlarını boşa çıkarıyor, her tweeti İsrail'e atılan bir taş olarak kullanıyor.

Atılan tweetlerle başa çıkamayan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu ise paylaşımlarına yapılan yorumları kısıtlamak zorunda kaldı.Yair Netanyahu ayrıca şaşkınlığını bir tweetle daha açıkladı ve tweetleri ile baş edemediği Türkiyeli Müslümanlara küstahça hakaret etmeye kalktı.

Netanyahu'nun oğlu, attığı tweette, "Tamam iki seçenek: Ya Türkiye'deki herkes Twitter'da ve aşağılık bir antisemit, ya da Erdoğan çılgın bir bot fabrikası kurdu." iddiasında bulundu.

ERDOĞAN VE TÜRKİYE KARŞITI TWEETLER

Başkan Erdoğan'ın Mescid-i Aksa mesajının altına kürdistan bayrağı ile küstahça cevap verdi

Türkiye'ye karşı boykot çağrısı

Yair Netanyahu, Instagram hesabının hikaye bölümünden, "F... Turkey"yazan ve içinde Türk bayrağı yer alan bir görsel paylaştı.

YAİR NETANYAHU KİMDİR?

Yair Netanyahu İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun oğlu ve çevrimiçi aktivist. Babasını sosyal medyada savunması ile tanınıyor.

Yair, 1991 yılında Netanyahu ve Sara Netanyahu'nun oğlu olarak doğdu. IDF Sözcüsü Biriminde görev yaptı.Ocak 2018'de Yair Netanyahu'nun Tel Aviv striptiz kulübüne yaptığı ziyaretin kaydı sızdırılmasıyla bir skandal patlak verdi. Kasette Yair'in striptizciler ile tartıştığı ve babası tarafından imzalanan tartışmalı bir gaz anlaşmasına atıfta bulunduğu kaydedildi.Kaseti kaydettiği iddia edilen şoförüne karşı 272.000 dolarlık dava açtı.

Terörist saldırılarının kurbanlarına yönelik hukuki hizmetler sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olan Shurat HaDin için sosyal medya direktörü olarak çalıştı. Aralık 2018'de, Müslüman karşıtı içerik yayınlamasının ardından Facebook'tan tarafından hesabı askıya alındı.

Örneğin Breitbart'ta op-ed yayınları yaptı.

Yair, İsrail Başbakanlığı'nın Kudüs'teki resmi konutu olan Beit Aghion'da yaşıyor.

Mayıs 2019'da Netanyahu,2019 Avrupa Parlementosu seçimlerinde sağcı milliyetçi figürler Viktor Orban,Metteo SAlvini,Nigel Farage ve Geert Wilders'a destek verdi .

7 Temmuz 2019'da İsrail işçi Partisi aktivisti Abie Binyamin'e karşı Netanyahu'nun denizaşırı hesaplarda milyonlarca dolar sakladığı iddiasıyla ilgili açtığı iftira davasını kazandı.

Eylül 2019'da Yair, öldürülen eski Başbakan Yitzhak Rabin'i "Altalena'daki Holokost mağdurlarını öldürmekle" suçladı. Yorumlar babası tarafından reddedildi.

Neo-Nazi web sitesi The Daily Stormer, babasının siyasi muhaliflerini George Soros tarafından kontrol edilen kuklalar olarak gösteren bir gönderiyi Yair'in paylaşmasının ardından kendisini "Dünyanın 1 numaralı Yair Netanyahu hayran sitesi" olarak tanımladı. Netanyahu daha sonra ardından yaptığı paylaşımı sildi.

HÜRAVAZ

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER