iPhone kullanıcıları dikkat! Apple'dan koronavirüs uyarısı!

Apple'dan yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle ürün ve parça değişimlerinde stok sorunları yaşamaya başladığını söyledi.

iPhone kullanıcıları dikkat! Apple'dan koronavirüs uyarısı!

Pek çok ülkeye hızla yayılan koronavirüs salgını, bir yandan insan hayatını tehdit ederken bir yandan iş dünyasını da olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

Koronavirüs salgını birçok şirketi iflas eşiğine getirirken, salgından olumsuz etkilenen bir diğer şirket ise teknoloji devi Apple oldu. Üretiminin büyük bir kısmı Çin'de olan Apple, koronavirüs salgını nedeniyle ürün tedariğinde ve stoklarda bazı sorunlar yaşadığını açıkladı. Değişimde kullanılacak iPhone'lar konusunda sıkıntılar yaşamaya başladığını belirten teknoloji devi Apple tarafından yapılan açıklamada teknik destek çalışanlarına değişimde kullanılacak iPhone'ların 2 veya 4 hafta arasında ertelemeli olarak tedarik edileceği bildirildi.

Çin'de kapatılan mağazaları yeniden açtı

Salgının merkezi olan Çin'de çok sayıda mağazası bulunan Apple, kapattığı mağazalarını yeniden açmaya başladı. Ancak önlem alınmazsa bu sorunların etkisini arttırarak devam edeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Haber 7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER