MHP Milletvekili Bulut: Yarın bu ülkeyi TikTok’un zehirlediği gençler yönetecek

Bulut gelen tehlikeye karşı meclisten uyarılarda bulunurken 'Yeni neslin her gün içine günden güne daha da saplandığı bir bataklık haline gelmiş bu sosyal medya platformlarından biz sağlıklı bir nesil çıkarmaya çalışıyoruz' ifadelerini kullandı.

MHP Milletvekili Bulut: Yarın bu ülkeyi TikTok’un zehirlediği gençler yönetecek

Sosyal medya platformlarının hayatımıza girmesiyle ebeveynlerin çocukları üstündeki kontrolü de giderek zorlaştı. Bu platformların en yeni temsilcisi de TikTok. Gençleri adeta büyük sapkınlığa sefahata sürükleyen TikTok uygulamasında sözde fenomen olan gençlerin işledikleri rezalet olaylar her geçen gün artıyor. 

Milletvekili gündeme getirdi: Egemenlik haklarımızı tanımayı öğrenecekler

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da bu platformların ne denli tehlikeli olduğunu belirtip devlet tarafından denetlenmesi gerektiğini söyledi:

"Bugün Türkiye'nin egemenlik haklarını tanımayan, Türk mahkemelerinden verilmiş kararları tanımayan âdeta bir sosyal bataklığa dönmüş olan sosyal medya iklimi tüm Türkiye’yi ve her tarafı kuşatmış durumda.

Sizin evlerdeki çocuklarınız, bizim çocuklarımız, akrabalarımız, 18 yaşından küçük genç kardeşlerimiz artık bataklığa, çukura ve lağıma dönmüş bu sosyal medya iklimi içerisinde tamamen ama tamamen manipülatif bilgiyle, itibar suikastlarıyla, hakaretlerle ve iftiralarla bezenmiş bir sosyal medya iklimi içerisine hapsedilmiş durumda."

Yeni neslin saplandığı bu bataklıktan sağlıklı bir nesil çıkarmaya çalışıyoruz

Bulut sözlerinin devamında Tik Tok adlı uygulamaya değindi ve "TikTok denilen bir rezalet var, gitsinler bu rezaleti bir kontrol etsinler. Sizin belki ayda yılda bir göreceğiniz ama yeni neslin her gün içine günden güne daha da saplandığı bir bataklık hâline gelmiş bu sosyal medya platformlarından biz sağlıklı bir nesil çıkarmaya çalışıyoruz." dedi.

Bulut sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"200 tane baskı yapan, bakın, sadece günlük 200 baskı yapan yerel gazetelerin dahi egemenlik hakkımızın bir gereği olarak Basın Kanunu’yla denetlenmiş olduğu bir ülkede bizim egemenlik haklarımızı tamamen hiçe sayan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kullanılan, Türkiye'nin içinde yayın yapan ve maalesef “özgürlük” adı altında her türlü pisliği ve melaneti 12-13 yaşındaki çocukların gözünün içine sokan sosyal medya platformlarına karşı acilen bu Parlamentonun bir tedbir alması lazım.

Derdimiz kapatılmaları değil: Türkiye'nin ahlaki birikimine saygı duymamaları

Milletvekili bu platformlar kanalıyla zehirlenen jenerasyonların yarın ülkemiz hakkında söz sahibi olabileceği tehlikesine de değindi:

''Bizim derdimiz bu platformların kökten kapatılması, yok edilmesi değil ancak bunu işleten şirketlerin Türkiye’nin egemenlik haklarına, ahlaki birikimine, kültürel birikimine, hukuk birikimine saygı duyacağı bir zemine çekilmesi.

Bu, yalnız ama yalnız siyasi iktidar için, bizler için yahut da muhalefet için bir tehlike değil, bunu siyasi mülahazaların dışında değerlendirmemiz lazım. Evinizdeki evladınız bunlarla zehirleniyor, işte bir taraftan ahlaklı bir kuşağa, insan unsuruna bu kanunları teslim etmek mecburiyetimiz varken bu birbiri ardına çıkarmış olduğumuz kanunları yarın uygulayıcı olarak biz bu çocuklara teslim edeceğiz, bu gençlere teslim edeceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Murat
Mehmet Murat - 1 yıl Önce

Doğudur

SIRADAKİ HABER